کد خبر : ۳۴۸۴۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مصرف ۷۰ درصد گاز طبیعی استان مرکزی در بخش صنعت

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی از مصرف ۷۰ درصد گاز طبیعی استان در بخش صنعت خبر داد و گفت: بیشترین طلب این شرکت نیز از این بخش است

مصرف ۷۰ درصد گاز طبیعی استان مرکزی در بخش صنعت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «محمدرضا سمیعی»  افزود: حمایت و ارایه مهلت به واحدهای تولیدی و صنعتی در تسویه بدهی این واحدها به شرکت گاز استان مرکزی در راستای تحقق شعار جهش تولیددر دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان و ارایه مهلت به بخش خانگی برای تسویه بدهی های، این مهم شرکت گاز استان را با طلب انباشته در این حوزه مواجه کرده است.

سمیعی گفت: عدم وصول به موقع طلب شرکت گاز استان مرکزی از بخش خانگی و صنعتی، این شرکت را در حوزه اعتبارات، ارایه خدمات و بهره برداری از طرح ها با مشکل مواجه می کند.

وی ادامه داد: از هر یک هزار ریال فروش گاز طبیعی توسط شرکت گاز استان مرکزی، ۷۰۰ ریال سهم هدفمندی یارانه ها و ۳۰۰ ریال سهم این شرکت می باشد که اکنون میزان وصول مطالبات شرکت گاز استان از این بخش ها کمتر از ۸۰۰ ریال بوده و این مهم شرکت را با مشکل مواجه کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: اکنون ۹۹ و هفت دهم درصد از خانوارهای شهری و روستایی این استان شامل ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و بیش از ۹۸ درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

سمیعی افزود: سه دهم درصد شامل ۳۷ روستای استان مرکزی در شهرستان های تفرش، ساوه و زرندیه به دلیل کم بودن خانوار این روستاها، صعب العبور بودن و نبود زیرساخت های فنی گازرسانی از نعمت گاز طبیعی بدون بهره هستند.

وی ادامه داد: ۱۰۰ درصد شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی نیز از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

۵۵۰ هزار مشترک گاز طبیعی در استان مرکزی وجود دارد.

استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، این استان دارای ۱۲ شهرستان، ۲۳ بخش، ۳۲ شهر، ۶۶ دهستان، یک هزار و ۳۹۴ آبادی دارای سکنه است.
بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند که ۲ هزار واحد آن، در زمره صنایع کوچک و متوسط قرار دارند.

ایرنا

 

کلید واژه :

گاز طبیعی استان مرکزی

،

صنعت

ثبت نظرات
captcha