کد خبر : ۳۴۸۴۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پیشنهادات مقتدی صدر برای برپایی مراسم عزاداری محرم

رهبر جریان صدر عراق پیشنهاداتی برای برگزاری عزاداری ماههای محرم و صفر با توجه به شرایط کرونایی، ارائه داد.

پیشنهادات مقتدی صدر برای برپایی مراسم عزاداری محرم

مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در توییتی اعلام کرد: پیشنهادات برای برگزاری مراسم عزاداری ماههای محرم و صفر با توجه به شرایط کرونایی و لزوم برپا داشتن مراسم عزاداری و ذکر اهل بیت(ع) به شرح زیر است؛

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، 

-اطعام فقیران مسکین، نیازمندان، خسارت دیدگان و آوارگان به اندازه توانایی هر شخص

- برپایی مراسم و عزاداری در مساجد و مکان های عبادتی در ساعتی مشخص، به طوری که باعث آزار و اذیت اهالی نشود.

- برافراشتن پرچم های سیاه در مکان های عمومی و خصوصی بدون تعدی و آزار دیگران.

- اختصاص پست هایی در شبکه های اجتماعی، فقط به منظور احیای ذکر و مناقب آنان، و ترک کردن مباحث دیگر.

- با وجود امکان زیارت مرقدهای مقدس آنها، باید طوری برنامه ریزی شود که باعث تجمع زیاد نشود. همچنین باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود. همچنین می توان از دور و در اماکن باز زیارت کرد.

- شهادت امام حسین علیه السلام به خاطر اصلاح بوده است، بنابراین باید برای اصلاح نفس و دوری از دنیا و پایبندی به اخلاق عمل کرد. باید با ظلم و ستم و فساد و مفسدین مبارزه کرد.

- افزایش طاعات و عباداتی که می تواند ثواب عزاداری و احیای آن را داشته باشد، و چه بسا که برخی از آن عبادات از برخی از عادات و شعائر در نزد اهل بیت، برتر و دوست داشتنی تر باشد.

- رسانه ها و شبکه های ماهواره ی نقش مهمی دارند، از طریق آنها می توان عزاداری ها، سخنرانی ها و مراسم ها را پخش و جایگاه منبر آگاهی بخش، محمدی، علوی و حسینی را به نمایش بگذارد.

- اعلام رد و نپذیرفتن اشغالگر ، چرا که این رویکرد صادقانه مکتب حسینی است.

- ترک اختلافات فرقه ای عقیدتی و سیاسی، چراکه این موضوع  خروج از روش و مکتب حسینی است که خالی از فرقه گرایی و پراکندگی است بلکه به وحدت و تمکین فرا می خواند.

- همدردی و همراهی با مشکلات ملت های ستمدیده از طریق مساجد، منابر، اماکن و بویژه شبکه ها؛ کسی که به امور مسلمانان توجهی نکند از آنها نیست.

ای برادران: اگر به دلیل کرونا از طاعت خداوند به صورت جماعت محروم شده ایم، چاره دیگری غیر از مواردی که ذکر کردم نداریم، باید این مراسم ها را به صورتی که به هیچ وجه به احدی ضرری نرساند، برگزار کنیم.

کلید واژه :

مقتدی صدر

،

مراسم عزاداری محرم

ثبت نظرات
captcha