کد خبر : ۳۴۸۴۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرای طرح تفکیک زباله خشک از مبدا در ارومیه

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: طرح جانمایی مخازن تفکیک زباله خشک در مجتمع های مسکونی از مدت ها پیش برنامه ای ریزی شده بود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و تصمیم بر دفع همه زباله ها بدون تفکیک، این طرح با تاخیر انجام شد.

اجرای طرح تفکیک زباله خشک از مبدا در ارومیه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احد یوسفی اظهار داشت: طرح جانمایی مخازن تفکیک زباله خشک در مجتمع های مسکونی از مدت ها پیش برنامه ای ریزی شده بود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و تصمیم بر دفع همه زباله ها بدون تفکیک، این طرح با تاخیر آغاز شده است.

وی افزود: با توجه به سیاست گذاری انجام شده توسط سازمان مدیریت پسماند شهری ارومیه طرح جانمایی مخازن پسماند خشک به صورت آزمایشی برای جمع آوری اطلاعات و داده ها در یک مجتمع 500 واحد تازه تاسیس در ارومیه آغاز شد.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه تصریح کرد: این طرح به صورت آزمایشی و به مدت سه ماه در مجتمع مسکونی 500 واحدی با هدف بررسی های اولیه در مقوله تفکیک از مبدا و دریافت پسماندهای خشک از مجتمع های مسکونی آغاز شده است که بعد از آزمون و خطا و بررسی ها، این امر در تمام سطح شهر انجام می شود.

یوسفی یادآور شد: تفکیک زباله ها در مبدا می تواند در کاهش زباله های تولیدی و بازگشت پسماندهای دارای ارزش به چرخه نقش به سزایی داشته باشد که مشارکت شهروندان لازمه ی رسیدن به این هدف است.

وی بیان کرد: در حال حاضر پسماندهای خشک شهروندان ارومیه توسط سه غرفه مستقر در سطح شهر و همچنین توسط خودروهای ویژه که در محلات تردد دارند جمع آوری می شود.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه هدف بعدی اجرای طرح جانمایی مخازن تفکیک در چند مجتمع مسکونی در نقاط مختلف شهری برای جمع آوری اطلاعات و داده ها و با بررسی فرهنگ های مختلف انجام می شود خاطرنشان کرد: در ارومیه روزانه 500 تن زباله شهری تولید می شود که 70 درصد این زباله ها ترو 30 درصد زباله خشک است که 70 درصد زباله خشک، ارزشمند و قابل بازیافت است که 104 تن را شامل می شود با اجرایی شدن این طرح می توان چرخه بازیافت زباله را به نحو احسنت فعال کرد و دیگر شاهد اوضاع نامناسب جمع آوری غیری رسمی و غیر سیستمی در شهر نباشیم.

فارس

کلید واژه :

طرح تفکیک زباله خشک از مبدا

،

ارومیه

ثبت نظرات
captcha