کد خبر : ۳۴۸۴۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرای طرح استفاده از کمربند ایمنی کار در ارتفاع

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: طرح استفاده از نمونه آزمایشی کمربند هارنس( کمربند ایمنی کار در ارتفاع) در مسیر تحقق پروژه های پویش الف - ب وزارت…

اجرای طرح استفاده از کمربند ایمنی کار در ارتفاع

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «محمد اله داد»  افزود: رساندن خطر سقوط قبل از استقرار کامل روی شبکه به حد صفر، انجام تعمیرات ایمن روی شبکه ها، امداد و نجات افراد حادثه دیده از روی شبکه و اجرای کامل ماده قانونی حفاظت کار در خصوص مهار فرد صعود کننده از اهداف این طرح است.

وی بیان کرد: صعود و فرود برقکاران از پایه های برق با استفاده از یراق بومی سازی شده و به وسیله کمربند هارنس انجام می شود و کمربندهای قدیمی جمع آوری شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: براساس مطالعات علمی صورت گرفته توسط دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق این استان و تحلیل سلسله مراتب ایمنی، این فناوری از ضریب ایمنی نزدیک به ۹۹ درصد برخوردار است.

اله داد تصریح کرد: تهیه مشخصات فنی و الزامات بکارگیری سیستم جلوگیری از سقوط هارنس یکی از ماموریت های ویژه ملی ابلاغیه توانیر از جانب وزارت نیرو است که در شرکت توزیع برق استان مرکزی کلید خورده است.

افتتاح ۲۵۰ پروژه برق، آب  و فاضلاب با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان تا پایان سال جاری از برنامه های پویش "الف - ب - ایران"  است که هم اکنون در نقاط مختلف کشور در حال اجراست.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و تعداد مشترکان برق آن۷۴۰ هزار مورد است.

ایرنا

 

کلید واژه :

کمربند ایمنی

،

کار در ارتفاع

،

استان مرکزی

ثبت نظرات
captcha