کد خبر : ۳۴۸۴۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح مرکز نوآوری ورامین با حضور معاون رئیس جمهوری

فرماندار ورامین گفت: مرکز نوآوری شهرستان امروز، دوشنبه با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران افتتاح…

افتتاح مرکز نوآوری ورامین با حضور معاون رئیس جمهوری

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسین کاغذلو اظهار کرد: این مرکز نوآوری با هدف جذب خلاقیت ها و تقویت نوآوری در جامعه  ایجاد می شود تا محصولاتی بر مبنای دانش و پژوهش تولید و به بازار عرضه شود.
وی افزود: بودجه این مراکز از سوی شرکت هایی که به آن ها وابسته هستند یا شرکت هایی که طرح ها را به آن ها می فروشند، تامین می شود.
فرماندار ورامین تصریح کرد: همچنین این مرکز از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها حمایت کرده و با پشتیبانی چندماهه از ایده های خلاق، آن ها را تا نهایی شدن و عرضه به بازار همراهی می کند.

به گفته وی با راه اندازی این مرکز در شهرستان ورامین، فصل جدیدی از پیشرفت و توسعه به ویژه در حوزه اشتغال جوانان تحصیلکرده آغاز می شود.
کاغذلو افزود: مرکز نوآوری شهرستان ورامین با حمایت های مادی و معنوی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و همکاری نزدیک مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در محلی که از سوی این مرکز تحقیقاتی در نظر گرفته شده، راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: این مرکز علمی در سوله ای به مساحت ۷۰۰ مترمربع و با چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار معاونت علمی ریاست جمهوری ایجاد شده و در بخش های مختلف آن ۲۰ گروه ساماندهی می شود.
وی با اشاره به اینکه زمینه فعالیت این مرکز صنایع خلاق و کشاورزی است، افزود: با توجه به اینکه شهرستان ورامین قطب تولید محصولات کشاورزی و دامپروزی است، فعالیت بیشتر شرکت های دانش بنیان مستقر در این مرکز در زمینه تصفیه آب، گلخانه هوشمند، برنامه جیره نویسی، تولید بازی، فروش محصولات شهرستان و خوراک دام خواهد بود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

ایرنا

 

کلید واژه :

مرکز نوآوری ورامین

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha