کد خبر : ۳۴۸۳۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

با کودکان مبتلا به کرونا چگونه برخورد کنیم

فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: کودکان مبتلا به کرونا باید از اثرات مخرب این بیماری آگاه شده و در صورت افزایش اختلال اضطراب آنها از روانپزشکان بهره گیرند.…

با کودکان مبتلا به کرونا چگونه برخورد کنیم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهشید رابطیان درباره چگونگی برخورد والدین با کودکان مبتلا به کرونا اظهار داشت: کودکان و نوجوانان در صورت ابتلا به این ویروس باید با اثرات بیماری بر دیگران آشنا شوند. به عبارت دیگر علل دوری از دوستان و نزدیکان و قرنطینه خانگی باید با زبان ساده برای آنان توضیح داده شود.

وی ادامه داد: همچنین اضطراب و تنش والدین در برخورد با فرزندان باید کنترل شود؛ گاه ویروس کرونا در کودکان با علائم بالینی همراه نمی شود، اما اضطراب و نگرانی پدر و مادر بر فرزندان اثرگذار و سبب بروز اضطراب در کودک می شود.

این متخصص اعصاب و روان خاطرنشان کرد: در برخی کودکان اما بیماری های زمینه ای، اختلالات اضطرابی و ژنتیک موجب بروز آسیب های روحی می شود. این کودکان در صورت ابتلا به ویروس کرونا نیازمند مداخلات روان درمانی و دارودرمانی می شوند.

رابطیان افزود: گاه نیز قرنطینه خانگی، شست وشوی مداوم دست ها، اضطراب و نگرانی پدر و مادر، ابتلا به ویروس کرونا بدون علائم بالینی کودک و نوجوان را دچار کم خوابی، بی قراری، خشونت و پرخاشگری و بی حوصلگی می کند؛ سطح اضطراب این کودکان نیز عمدتا افزایش یافته و نیازمند مداخلات روان پزشکی است.

به گفته این فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان، ویروس کرونا به عنوان یک بیماری ناشناخته گاه بر مغز نیز اثرگذار و سطح اضطراب آدمی را افزایش می دهد.

رابطیان همچنین با اشاره به اختلال اضطراب بیماری ادامه داد: مشاهده بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمان از طریق تلویزیون و ابتلا دوستان و نزدیکان نیز می تواند سبب اضطراب، افسردگی و وسواس های شدید شود که این آسیب ها هم به طور حتم نیازمند معالجه و درمان است.

وی یادآور شد: در حال حاضر با تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی، هنری، ورزشی و قرنطینه خانگی استفاده کودکان و نوجوانان از کامپیوتر و تلویزیون افزایش یافته است؛ این کودکان باید توسط والدین با برعهده گیری برخی تکالیف و مسئولیت ها نظیر آشپزی و... از استفاده افراطی اینترنت و فضای مجازی و تلویزیون دور شوند.

ایرنا

کلید واژه :

کودکان مبتلا به کرونا

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha