کد خبر : ۳۴۸۳۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید 15 هزار تن میوه از باغات شهرستان اصلاندوز

رییس مرکز جهاد کشاوری اصلاندوز از تولید 15 هزار تن انواع میوه از باغات شهرستان اصلاندوز خبر داد.

تولید 15 هزار تن میوه از باغات شهرستان اصلاندوز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد روحی از آغاز برداشت محصولات شلیل و هلو در بخش بران شهرستان اصلاندوز در دومین ماه از فصل تابستان خبر داد و اظهار کرد: پیش بینی می شود امسال ۱۵ هزار تن محصول انواع میوه از ۶۰۰ هکتار باغات اصلاندوز برداشت شود.

وی با اشاره به وجود آب و هوایی مطبوع در شهرستان اصلاندوز افزود: این شهرستان با اقلیم آب و هوایی مطبوعی که دارد خواستگاه تولید انواع محصولات باغی از جمله شلیل و هلو در اردبیل به شمار می رود که امسال با توجه به بارندگی های اخیر شاهد افزایش تولید محصولات باغی در شهرستان اصلاندوز هستیم.

رییس مرکز جهاد کشاوری اصلاندوز بیان کرد: محصولات برداشت شده از باغات این شهرستان علاوه بر نیاز منطقه به سایر شهرها و استان های همجوار ارسال می شود.

گفتنی است؛ به گفته پزشکان مصرف شلیل با جلوگیری از افزایش فشارخون، کنترل قندخون و پیش گیری از بروز بیماری های قلبی ـ عروقی، سرطان، بیماری های گوارشی، کاهش چربی، نقش بسزایی در سلامت انسان دارد.

نبود صنایع تبدیلی در شهرستان اصلاندوز مشکلات جبران ناپذیری بر کشاورزان و باغداران تحمیل می کند، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی نقش بسزایی در توسعه و آبادانی این شهرستان خواهد داشت.

اصلاندوز در 200 کیلومتری شمال غربی استان اردبیل واقع شده و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان است.

فارس

 

کلید واژه :

تولید 15 هزار تن میوه

،

شهرستان اصلاندوز

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha