کد خبر : ۳۴۸۳۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هوا

توجه شرکت های دانش بنیان به حوزه توانبخشی/ ساخت پنجه های کربنی با قیمت پایین

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه بخش توانبخشی در کشور مورد غفلت واقع شده، گفت: این حوزه تنوع محصولی زیادی دارد که شرکت های دانش بنیان می توانند آنها را به تولید برسانند.

توجه شرکت های دانش بنیان به حوزه توانبخشی/ ساخت پنجه های کربنی با قیمت پایین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از «پنجه های کربنی ورزشی CGS» که امروز در محل معاونت علمی و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: ماهیت شرکت های دانش بنیان، رفع مشکلات مردم است.

وی با اشاره به حوزه توانبخشی در کشور گفت: این حوزه یکی از بخش های مفقود شده در کشور به شمار می رود و غفلت های تاریخی در آن شده است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه تنوع محصولات حوزه توانبخشی و توسعه تکنولوژی های جدید در کشور از پتانسیل بالایی برخوردار است، گفت: محصولات این حوزه تکنولوژی بالایی دارند و در ساخت محصولات حوزه توانبخشی از مهندسی، علم مواد و مهندسی مکانیک استفاده می شود.

ستاری ادامه داد: یکی از محصولاتی که همواره یک شرکت دانش بنیان در اصفهان توانسته در حوزه توانبخشی به تولید برساند، پنجه های کربنی ورزشی است که با قیمت پایین تر نسبت به نمونه های خارجی به تولید می رسند.

وی افزود: این شرکت پنجه های کربنی را برای معلول شخصی سازی می کند زیرا ساخت پنجه های کربنی ورزشی دانش خاص خود را دارد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه شرکت ها روز به روز ایده های جدید و نوآورانه خود را در راستای زندگی بهتر ما ارائه می کنند، گفت: هدف ما از آموزش این است که بتوانیم در کشور ارزش افزوده ایجاد کنیم و مشکلات مردم را برطرف سازیم؛ اگر چنین اقدامی انجام نشود، تاکنون اشتباه رفته ایم.

به گفته ستاری، مردم باید اثر ایده های نو حاصل از آموزش در دانشگاه ها را حفظ کنند.

وی تأکید کرد: ما همواره در معاونت علمی حمایت ها را بخصوص در حوزه توانبخشی گسترش خواهیم داد تا بتوانیم هر روز شاهد ایده های نو باشیم.

کلید واژه :

توجه شرکت های دانش بنیان به حوزه توانبخشی

،

ساخت پنجه های کربنی با قیمت پایین

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha