کد خبر : ۳۴۸۳۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۸۰ درصد حقوق دولتی معادن طلای تکاب باید در این شهرستان هزینه شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت دو معدن طلا در شهرستان تکاب گفت: ۸۰ درصد حقوق دولتی معادن طلای شهرستان تکاب باید به منظور تامین زیرساخت های توسعه ای و رفع محرومیت هزینه شود.

۸۰ درصد حقوق دولتی معادن طلای تکاب باید در این شهرستان هزینه شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، آیدین رحمانی در جلسه توسعه و رونق اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته که بصورت ویدئو کنفرانس با معاون امور عمرانی وزیر کشور برگزار شد ، با اشاره به عقب ماندگی های شهرستان تکاب در حوزه های مختلف، اظهار داشت: با وجود فعالیت دو معدن بزرگ طلا در شهرستان تکاب متاسفانه حقوق قانونی و دولتی این معادن که باید در منطقه هزینه شود ، هزینه نمی شود و ما از وزارت کشور می خواهیم این مسئله را به جد پیگیری کرده تا این اعتبار برای توسعه تکاب تخصیص یابد.

وی همچنین مشکل راه های ارتباطی را از جمله مشکلات شهرستان تکاب عنوان کرد و گفت: با توجه ویژه به توسعه راههای ارتباطی شهرستان تکاب ضمن کمک به روند توسعه این شهرستان ، گردشگری این منطقه نیز رونق خواهد گرفت.

رحمانی همچنین خواستار تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار ویژه برای توسعه شهرستان تکاب شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان تکاب،  گفت: در راستای اجرای طرح توسعه و رونق اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته، شهرستان تکاب در حوزه گردشگری رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: بر اساس اهداف سند توسعه ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور قراردادی مشترک بین وزارت کشور و سازمان بسیج سازندگی در خصوص توسعه اقتصادی و رونق اشتغال در این مناطق امضا شده است که شهرستان تکاب در آذربایجان غربی جزو این شهرستانها به شمار می رود.

فارس

 

کلید واژه :

حقوق دولتی معادن طلای تکاب

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha