کد خبر : ۳۴۸۳۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۲۵ درصد از هواپیماهای داخل کشور با نانو رنگ های ایرانی پوشش دهی شدند

محققان یکی از شرکت های تولیدی و صنعتی به فرمولاسیون نانو رنگ هایی با استاندارد صنعت هوایی دست یافتند و در حال حاضر رنگ ۲۵ درصد از هواپیماهای داخل کشور از سوی این شرکت تامین می شود.

۲۵ درصد از هواپیماهای داخل کشور با نانو رنگ های ایرانی پوشش دهی شدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش ایسنا، نوبخت قره داغی، مدیرعامل یکی از شرکت های تولیدی و صنعتی، رنگ ضداسکایدرول بدنه هواپیمای تولید شده در این شرکت را دارای ویژگی هایی چون چسبندگی زیاد به زیرلایه، انعطاف پذیری و خواص مکانیکی مناسب، مقاومت شیمیایی زیاد در برابر موادی مانند روغن اسکایدرول و همچنین مقاومت در برابر شره شدن (Sagging) دانست و افزود: طی سال های گذشته روند استفاده از رنگ های نانوی ایرانی در هواپیماهای داخل کشور افزایش یافته است، به طوری که سهم ما از این بازار از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد رسیده است، یعنی این که در حال حاضر ۲۵ درصد از هواپیماهای قابل رنگ شدن در کشور با استفاده از رنگ های نانویی تولیدی ما رنگ آمیزی می شوند.

وی با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی چون ماهان و زاگرس از رنگ های ما استفاده می کنند، اظهار کرد: دلیل ارجاع مشتریان به ما بهره گیری از استانداردهای بالای صنعت هواپیماسازی است. صنعت هوایی بسیار سخت گیر بوده و کیفیت از اهمیت خاصی در این صنعت برخوردار است؛ از این رو فعالیت در صنعت رنگ برای استفاده در بخش هوایی منجر به ارتقاء کیفیت محصولات ما شده است.

قره داغی با اشاره به اقدامات این شرکت برای صادرات این محصولات، خاطر نشان کرد: بر این اساس درصدد تکمیل سبد محصولات هستیم و باید این طیف محصولات را کامل کنیم تا در بخش صادرات شانس موفقیت داشته باشیم.

به گزارش ستاد توسعه فناوری نانو، مجری طرح ادامه داد: در این راستا ما علاوه بر تامین رنگ صنعت هوایی، در بخش هایی نظیر خودروسازی، لوازم خانگی و صنعت فولاد نیز فعالیت داریم و رنگ های مورد نیاز این صنایع را نیز تامین می کنیم.

ایسنا

 

کلید واژه :

هواپیماهای داخل کشور

،

نانو رنگ های ایرانی

،

پوشش دهی

ثبت نظرات
captcha