کد خبر : ۳۴۸۳۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

از دست دادن بویایی نشانه مهم ابتلا به کرونا

نتایج یک بررسی آماری نشان می دهد، دو سوم کارکنان یک بیمارستان در انگلیس در زمان اوج همه گیری ویروس کرونا حس بویایی و چشایی خود را از دست داده اند.

از دست دادن بویایی نشانه مهم ابتلا به کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی آماری نشان می دهد، دو سوم کارکنان یک بیمارستان در انگلیس در زمان اوج همه گیری ویروس کرونا حس بویایی و چشایی خود را از دست داده اند.

براساس این بررسی،  تقریباً دو سوم کارمندان این بیمارستان گفتند که در ماه آوریل دچار از بین رفتن حس بویایی و چشایی  شدند و این درحالیست که در آن زمان هنوز این دو علائم جزء نشانه های ابتلا به بیماری کرونا نبود.

داده های موجود حکایت از آن دارد که در انگلیس بیش از ۳۱۱ هزار نفر مبتلا به کرونا شده اند و تاکنون بیش از ۴۳ هزار نفر در اثر آن جان باخته اند.

کارشناسان بهداشتی تأکید می کنند، به علت گستردگی علائم ابتلا به کرونا، افراد باید نشانه های این بیماری را جدی بگیرند و با قرنطینه زنجیره شیوع را کنترل کنند.

 محققان باور دارند نتایج این پژوهش از آنجایی که متخصصان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم همه گیری قرار دارند و در معرض کروناویروس هستند بسیار اهمیت دارد.

همچنین، به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری، نیاز به آگاهی و شناخت زودرس آنوسمی به عنوان ابزاری برای شناسایی، فوریت آزمایش و جداسازی کارکنان مراقبت های بهداشتی وجود دارد.

این تحقیقات نشانگر رابطه جدی بین از بین رفتن حس بویایی و نتایج مثبت Covid-۱۹ است؛ کسانی که احساس بویایی خود را از دست داده بودند تقریباً ۵ برابر بیشتر از دیگر افراد آزمایش مثبت داشتند.

این تحقیق در ژورنال The Lancet Microb منتشر شده است.

 

کلید واژه :

از دست دادن بویایی

،

نشانه مهم ابتلا به کرونا

ثبت نظرات
captcha