کد خبر : ۳۴۸۳۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جهاددانشگاهی تهران خدمات آموزش مجازی به مدارس ارائه می دهد

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی تهران از ارائه خدمات و زیرساخت های لازم آموزش های الکترونیکی به مدارس خبر داد و گفت: تاکنون برای برخی مدارس زیرساخت ارائه شده…

جهاددانشگاهی تهران خدمات آموزش مجازی به مدارس ارائه می دهد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیدعزیز آشنا اظهار داشت: از زمستان سال پیش تاکنون بیش از ۵۰ هزار آزمون آنلاین برای سازمان ها برگزار شد و هم چنان در حال برگزاری است. بخشی از دوره های آموزشی به الکترونیکی تبدیل شد و میزان استقبال شرکت کنندگان از آموزش مجازی بیش از حضوری بود از آن جمله دوره های آموزشی سازمان نظام مهندسی است. مهندسان به علت درگیری های کاری و ضرورت حضور در کارگاه ها و ... استفاده از آموزش الکترونیکی را ترجیح دادند.

وی با تأکید مجدد بر اینکه معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران همکاری با برخی سازمان ها را گسترش داد و با استفاده از سامانه ارتباط آنلاین برقرار شد و آزمون های آنلاین توسعه یافت، گفت: در ایام کرونایی و برای حدود ۲ ماه آموزش نظام مهندسی بر پایه وب و موبایل آغاز شد و بیش از ۲ هزار نفر در این دوره ها آموزش دیدند. سامانه آموزش الکترونیکی که تنها با هدف آموزش الکترونیکی طراحی شده است سامانه اختصاصی آموزشی IMOOC.IR را دارد که تاکنون حدود ۶ نفر شرکت کرده اند و از خدمات آموزش الکترونیکی آن بهره مند شده اند.

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی تهران ادامه داد: در خصوص سامانه های مدیریت آموزش مجازی هم با مناطق آزاد کشور هماهنگ شدیم تا در کل مناطق آزاد از این شیوه آموزش استفاده شود. از این رو در این خصوص تفاهم نامه ای هم با شورای عالی مناطق آزاد به امضا رسیده است.

 

مدیریت استعداد با آزمون های روانشناختی

آشنا با بیان اینکه فعالیت های دیگری تحت عنوان مدیریت استعداد در حال انجام است، گفت: در آن پرونده نرم شخصیت بر گرفته از آزمون های روانشناختی برای فرد تشکیل می شود و بیش از ۵۰ صفحه گزارش برای وی تهیه و در نهایت برنامه توسعه فردی و آموزش فرد در آینده بر اساس آزمون های روانشناختی برای وی نوشته می شود.

وی با بیان این که آزمون های تدوین مدل شایستگی از دیگر آزمون هاست، تصریح کرد: این آزمون برای مشاغل مختلف مدل شایستگی تدوین می کند و آموزش ها بر پایه مدل شایستگی و شایستگی شغل و مشاغل ارائه و در این آزمون ها از ابزارهای الکترونیک و .... استفاده می شود.

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی تهران افزود: با توجه به تجارب در حوزه زیر ساخت الکترونیکی می کوشیم زیر ساخت و نرم افزارها را به خارج از کشور ارائه دهیم. در این راستا برای برخی کشورها، شرکت ها و اشخاص در این باره گزارشی ارسال شده است و در حال رایزنی هستیم تا این سرویس به خارج از کشور هم ارائه شود که می تواند در حوزه آموزش ارزآوری داشته باشد.

آشنا یادآور شد: بسیاری از آموزش های کاربردی به ایجاد شغل یا محصول منجر می شود. از این رو تلاش بر این است در سال جهش تولید آموزش های منجر به تولید و شغل را افزایش دهیم. هم چنین افزایش کیفیت آموزش از دیگر اهداف برنامه های آموزشی این معاونت است.

وی تصریح کرد: از دیگر فعالیت های معاونت آموزشی همکاری با سایر واحدها در حوزه آموزش برای شکل گرفتن همکاری بین واحدی در فضای آموزشی الکترونیکی و دیجیتالی است. 

 

چالش های آموزش آنلاین

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی تهران با بیان اینکه در یک سال گذشته معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی تهران به ویژه در بخش آموزش آزاد به صورت مقطعی با مشکلات و تلاطم هایی مواجه شد، ادامه داد: به علت یک سری اعتراضات با قطعی مقطعی اینترنت روبرو شدیم که تأثیر مستقیمی بر ثبت نام دوره های آموزشی گذاشت. سپس با شیوع کروناویروس به نوعی کسب و کار و فعالیت های آموزشی دستخوش تغییراتی شدند.

آشنا گفت: گزارش اتاق بازرگانی ایران حاکی از آن است که از ابتدای تحریم بخشی از کسب و کارها آسیب دیده اند که آموزش از آن جمله است. چون با کوچک تر شدن سبد خرید خانوار بخش آموزش دستخوش مشکل شد. سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ وضعیت کلی کسب و کار در کل کشور بهتر شد، اما در حوزه خدمات آموزشی مشکلات هم چنان ماندگار بود.

وی با بیان این که با اپیدمی کرونا به مشکلات آموزشی دامن زده شد، افزود: هم اکنون ۳ نوع کلاس(هیبریدی) برگزار می شود. با رعایت پروتکل های بهداشتی همراه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از دستکش و ماده ضدعفونی کننده کلاس های حضوری، برخی کلاس ها به صورت آنلاین و برخی به صورت محتوای آفلاین برگزار می شود. به عبارتی نرم افزار و زیرساخت های لازم برای ارائه آن ها فراهم شده است تا دانشجو با اختیار خود کلاس حضوری، آنلاین یا شیوه آفلاین را انتخاب کند.

ایرنا

 

کلید واژه :

جهاددانشگاهی تهران

،

ارائه خدمات آموزش مجازی به مدارس

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha