کد خبر : ۳۴۸۳۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روند بیماری کرونا در استان بوشهر کاهش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی روند ابتلا و بستری ناشی از بیماری کرونا را در این استان…

روند بیماری کرونا در استان بوشهر کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر سعید کشمیری  افزود: مهمترین اصل در این شرایط حفظ این دستاورد مهم است چرا که با کوچکترین سهل انگاری و عادی سازی امکان بازگشت انفجاری بیماری کرونا در استان وجود دارد.

وی تاکید کرد: اجرای دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم و دستگاه های اجرایی باعث کاهش بستری و مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا شد به همین دلیل توصیه می شود حتی از تجمع های ۱۰ نفره نیز پرهیز شود چون وجود حتی یک نفر مبتلا به بیماری کرونا در این جمع و استفاده نکردن این فرد از ماسک و انتشار بزاق او باعث آلودگی محیط می شود به خصوص در استانی مانند بوشهر که از وسایل سرمایشی که هوا را دوباره در فضای سربسته به محیط باز می گرداند این خطر چند برابر می شود.

کشمیری با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۵۰ نفر در بیمارستان های استان بستری و به همین میزان نیز ترخیص شده اند افزود: در زمان حاضر ورودی و خروجی بیمارستان ها در استان مساوی و ابتلا، بستری و مرگ در استان در چند روز گذشته به صورت ثابت و روبه کاهش بوده است.

وی یادآورشد: در زمان حاضر ۲۸۸ نفر در بیمارستان های استان به دلیل ویروس کرونا بستری هستند که از این شمار ۱۶۸ نفر بستری مثبت و مابقی بستری مشکوک هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۲ هزار بیمار حاد تنفسی به مراکز درمانی استان مراجعه و از این شمار تاکنون از ۱۸ هزار نفر آزمایش پی سی آر گرفته شد و از این تعداد ۹هزار و ۲۳۴ نفر مثبت قطعی شدند.

وی اضافه کرد: از شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا تاکنون ۶هزار و ۴۹۰ نفر در استان بستری شدند و در زمان حاضر تنها ۲۸۸ بیمار در بخش های مختلف بستری و  مابقی مرخص شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: از این شمار بیماران بستری در زمان حاضر ۵۶ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که از این شمار ۲۷ نفر به کمک دستگاه تنفسی، نفس می کشند.

کشمیری اضافه کرد: همچنین تاکنون ۳۶۶نفر از مردم در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر جان باختند که تاکنون بیشترین فوتی ها با ۱۱۴ نفر مربوط به شهرستان دشتستان و بوشهر نیز با ۸۷ نفر در رتبه دوم قرار دارد.

وی ادامه داد: براساس آمارهای موجود ۹۵ درصد از جان باختگان در استان بوشهر در گروه میانسالان و سالمندان قرار دارند.

استان بوشهر از جمله آخرین استان های درگیر با ویروس کرونا بود که تا ۱۳ خرداد روند بیماری بسیار کند بود  اما از ۱۷ خرداد روند شیوع ویروس کرونا به شدت افزایش یافت به گونه ای که این استان در شمار استان های در وضعیت قرمز قرار گرفت و باعث شد از   ۱۲ تیرماه تاکنون محدودیت های کرونایی در استان اعمال شود. 

ایرنا

 

کلید واژه :

کاهش روند بیماری کرونا

،

استان بوشهر

ثبت نظرات
captcha