کد خبر : ۳۴۸۳۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح تحقیق و تفحص از کنکور کلید خورد

طرح تحقیق و تفحص از کنکور در وزارتخانه های آموزشی در مجلس کلید خورد.

طرح تحقیق و تفحص از کنکور کلید خورد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر اظهار داشت: تاکنون جمع آوری امضا برای طرح تحقیق و تفحص از کنکور، وزارتخانه ها، سازمان ها و مؤسسات کنکور از حد نصاب عبور کرده است.

به گزارش فارس، متن طرح تحقیق و تحفص از کنکور در وزارتخانه های آموزشی به شرح زیر است:

عنوان تحقیق و تفحص:

طرح تحقیق و تفحص از کنکور در وزارتخانه های آموزشی.

از آنجایی که چهارده میلیون دانش آموز ایرانی از اول تحصیل درگیر مسأله کنکور هستند، حول و حوش این اتفاق عظیم منافع و اقتصاد بزرگ و فاسدی شکل گرفته است.

در سال های گذشته بیش از هشت هزار میلیارد تومان دور مالی کاسبی های کنکوری بوده است که به تنهایی ۸۰۰ میلیارد تومان از سهم فروش کتاب کشور (حدود ۴۰ درصد کل) را از خود کرده است.

این منابع عظیم موجب تولید تعارض منافع و اختلال در سیستم تصمیم گیری آموزشی کشور تا حدی شده است که تصمیمات سازمان سنجش، آموزش و پرورش و وزارتین بهداشت و علوم و حتی وزارت ارشاد، به شدت تحت تاثیر این منافع قرار گرفته است.

از تشکیل موسسه مافیایی کنکور توسط کارکنان سنجش، تا فروش کتاب های جدید درسی قبل از انتشار به موسسات کنکور، تا عرضه کاغذ دولتی جهت تولید کتاب های کنکوری، و کم کردن سهمیه های ورودی رشته پزشکی و ده ها مورد دیگر وزارتخانه های اصلی کشور را دچار تعارض منافع و میلیون ها دانش آموز و خانواده هایشان را دچار فشار اقتصادی جهت رویا فروشی کنکوری کرده است.

بر این اساس جمعی از نمایندگان عدالتخواه مجلس به درخواست تحقیق و تفحص از وزارتخانه های ذیل در موضوع کنکور و نفوذ مافیایی موسسات کنکور و منافع مالی آن ها دارد:

الف) وزارت علوم و تحقیقات (با تاکید بر سازمان سنجش آموزش کشور)

ب) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (با تاکید بر مساله ورودی ها و سهمیه پزشکی و دستیاری)

ج) وزارت آموزش و پرورش (با تاکید بر سازمان تالیف کتب درسی، معاونت آموزشی و انتشارات مدرسه و سازمان مدارس غیر انتفاعی)

د) دانشگاه ازاد اسلامی (با تاکید بر مرکز آزمون ها و مساله صندلی فروشی و مدرک فروشی)

کلید واژه :

کنکور

ثبت نظرات
captcha