کد خبر : ۳۴۸۳۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کیفیت هوای اصفهان، کاشان و نجف آباد ناسالم برای گروه های حساس +تصویر

اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اعلام کرد: میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه های مراقبت دائم و طبق اعلام مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز پنجشنبه با میانگین ۱۰۷ (AQI) در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است.

کیفیت هوای اصفهان، کاشان و نجف آباد ناسالم برای گروه های حساس +تصویر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اعلام کرد: میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه های مراقبت دائم و طبق اعلام مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز پنجشنبه با میانگین ۱۰۷ (AQI) در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است.

این اداره کل آورده است: وضعیت هوای کلان شهر اصفهان امروز در میدان احمدآباد با شاخص ۱۲۹ ناسالم برای گروه های حساس ، خیابان استانداری ۹۱ سالم ،خیابان پروین ۹۱ سالم،خیابان رودکی ۱۱۷ و بزرگراه خرازی ۱۰۵ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر با میانگین ۷۶، شاهین شهر با میانگین ۸۸ مبارکه با میانگین ۷۸ در وضعیت سالم و در کاشان و نجف آباد به ترتیب با میانگین ۱۲۹ و ۱۱۹ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قراردارد.

به گزارش فارس، شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از ۱۰ میکرو متر و ذرات کوچکتر از ۲.۵ میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است را تبدیل به یک عدد بدون واحد می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

 

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

فارس

 

کلید واژه :

هوای اصفهان

،

کاشان و نجف آباد

،

ناسالم

ثبت نظرات
captcha