کد خبر : ۳۴۸۳۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید کاتالیست پتروشیمی لرستان طرحی مهم، دانش محور و ارزشمند است

استاندار لرستان گفت: طرح تولید کاتالیست صنایع پلیمری با فن آوری بالا و دانش محور در جهت شکوفایی اقتصادی و قطع وابستگی حائز اهمیت است.

تولید کاتالیست پتروشیمی لرستان طرحی مهم، دانش محور و ارزشمند است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر سید موسی خادمی در مراسم افتتاحیه طرح تولید کاتالیست واحدهای پلیمری به عنوان افتتاح فاز دوم پتروشیمی لرستان که در شهرک پتروشیمی خرم آباد انجام شد با  ابراز خرسندی از اجرای این طرح، اظهار کرد: این طرح با فناوری بالا و دانش محور به همت هلدینگ پتروشیمی باختر و پتروشیمی لرستان به بهره برداری رسید.

 وی افزود: اجرای چنین طرح هایی به لحاظ اقتصادی، قطع وابستگی و دانش محور بودن دارای اهمیت فراوان است.

 استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت های خوب استان درزمینهٔ صنایع نفت و گاز  گفت: لرستان به لحاظ داشتن پتانسیل در حوزه های نفت و معادن ارزشمند به ویژه در شهرستان پل دختر  قابلیت سرمایه گذاری دارد.

وی تصریح کرد: لرستان محل عبور حدود ۷۰۰ هزار بشکه نفت و فرآورده های نفتی از خوزستان به سمت مرکز، غرب و شمال کشور بوده و یکی از اهدافی که در استان دنبال می کنیم سرمایه گذاری روی این ظرفیت در راستای ایجاد مینی پالایشگاه ها و صنایع پتروشیمی است.

نماینده عالی دولت در لرستان بیان کرد: شهرک پتروشیمی لرستان با هدف تولید محصولات پایین دستی پتروشیمی در استان در حال گسترش است.

وی با بیان اینکه  احداث چند پالایشگاه دیگر را در دست برنامه داریم، عنوان کرد: از وزارت نفت درخواست می کنیم با توجه به عبور لوله های نفت از استان درزمینهٔ تامین خوراک موردنیاز برای این گونه صنایع در استان مساعدت کند.

ایسنا

 

کلید واژه :

تولید کاتالیست پتروشیمی لرستان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha