کد خبر : ۳۴۸۳۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هشدار نارنجی هواشناسی نسبت به فعالیت موج بارشی قوی در سیستان و بلوچستان

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از اواخر وقت جمعه با تشدید جریانات مونسون بارش های رگباری جنوب استان، سواحل و دریای عمان را به شدت فرا می گیرد.

هشدار نارنجی هواشناسی نسبت به فعالیت موج بارشی قوی در سیستان و بلوچستان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی ملاشاهی اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از اواخر وقت جمعه بارش های مونسون در جنوب استان، سواحل و بر روی دریای عمان شدت می گیرد به طوریکه در برخی مناطق مخاطراتی مانند جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه های محلی، آبگرفتگی معابر، وقوع صاعقه  و تند بادلحظه ای و بارش تگرگ انتظار می رود.

وی افزود: پیش بینی می شود تمرکز بارش ها در شهرستان های سرباز، راسک، دشتیاری، قصرقند، نیکشهر، کنارک، چابهار، جنوب سراوان، سیب سوران، مهرستان و فنوج باشد. البته درارتفاعات مرکزی مانند خاش، ایرانشهر، دلگان و بزمان نیز رگبار  پراکنده محتمل است.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با توجه به شرایط پیش رو احتمال بروز خسارت به زیرساخت ها به ویژه در بخش کشاورزی وجود دارد.

ملاشاهی توصیه کرد: در زمان فعالیت سامانه از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه ها خودداری شود و فرمانداری ها و ارگان های امدادی آمادگی مواجهه با این شرایط را داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به شدت گرفتن جریانات مونسون در جنوب استان، از مواج شدن دریای عمان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود از اواخر وقت جمعه ارتفاع موج در دریای عمان به ۳ تا چهار متر برسد و دریا به شدت مواج و متلاطم شود.

این مسئول تصریح کرد: شدت تلاطم امواج طوری خواهد بود که در صورت ادامه فعالیت های دریایی منجر به غرق شدن شناورهای سبک و آسیب دیدن شناورهای بزرگ و سنگین می شود.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: توصیه می شود برای جلوگیری از بروز خسارت محدودیت های لازم برای تردد قایق های سبک و تفریحی و انتقال قایق های کوچک به مکان های امن توسط مسئولان دریایی مد نظر باشد.

ایسنا

 

کلید واژه :

هشدار هواشناسی

،

موج بارشی قوی

،

سیستان و بلوچستان

ثبت نظرات
captcha