کد خبر : ۳۴۸۳۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی در کشور تا پایان امسال افتتاح می شود

کرج - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی در کشور تا پایان امسال افتتاح می شود.

۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی در کشور تا پایان امسال افتتاح می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید زرندی در جریان افتتاح خط تولید کننده کیسه های نایلونی تجدید پذیر و سازگار با محیط زیست در یک واحد صنعتی واقع در هشتگرد، اظهار کرد: تا پایان سل جاری ۲۰۰ طرح بزرگ تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری ۱۷۰ هزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

وی افزود: این واحد تولیدی که امروز در استان البرز بازدید شد، تولید کننده کیسه های نایلونی است که با تغییر در مواد اولیه تولیدات آن تجدید پذیر شده و این اقدام در راستای حفظ محیط زیست است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: هر سیاستی که به ما در کاهش تولید کیسه های نایلونی سنتی کمک کند را دنبال خواهیم کرد.

زرندی با اشاره به اینکه تغییر الگوی تولید در کوتاه مدت امکان پذیر نیست، گفت: در حال حاضر از ظرفیت های پلاستیک در این خط تولید استفاده می شود و حوزه آرندی این واحد به سمت تولید کیسه های سازگار با محیط زیست پیش می رود.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال فعال کردن ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی و صنعتی هستیم، بیان کرد: بدین منظور از ظرفیت خالی کارخانه ها در عوض به کارگیری سرمایه گذاری جدید برای ارتقای ظرفیت تولید کنونی استفاده می شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه خاص وزارت صمت، گفت: برای ۱۴ رشته خاص صنعتی برنامه ریزی شده و بدین منظور با تغییر در زیر ساخت و عرصه و عیان کارخانه ها، به ظرفیت های موجود واحدهای صنعتی از لحاظ تکنولوژی و تأمین نقدینگی کمک خواهیم کرد تا افزایش تولید در کشورمان را بالا ببریم.

زرندی با اشاره به اینکه برای ۶۰۰ شرکت بزرگ نیز در وزارت صمت برنامه ریزی شده است، بیان کرد: هدف مهم جهش تولید است و در خصوص این شرکت ها نیز فعال کردن ظرفیت های خالی اجرایی شده است.

لازم به توضیح است معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه از یک واحد تولیدی صنایع غذایی در شهرستان نظرآباد استان البرز نیز بازید کرد.

مهر

کلید واژه :

۲۰۰ طرح بزرگ صنعتی کشور

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha