کد خبر : ۳۴۸۳۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مطالعات اکتشافی و زمین شناسی معادن فلزات پایه در شهرستان بن آغاز شد

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از آغاز طرح مطالعات اکتشافی و زمین شناسی معادن فلزات پایه و گرانبها در شهرستان بن…

مطالعات اکتشافی و زمین شناسی معادن فلزات پایه در شهرستان بن آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهرداد قاسمی دستگردی اظهار داشت:طرح  مطالعات اکتشافی و بررسی ژئوشیمیایی و زمین شناسی اقتصادی در پهنه "ولکانیسم دگرگونی" شهرستان بن به مساحت ۲۰۰ کیلومترمربع آغاز شده است.

به گفته وی، این طرح ارزیابی با هدف شناسایی اندیس های فلزی منطقه و به منظور ایجاد ظرفیت های جدید با محوریت کانسارهای فلزی شامل فلزات پایه از جمله آهن، طلا، مس، سرب، روی و منگنز با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیون ریال تا پایان شهریورماه امسال انجام خواهد شد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری، همچنین از شناسایی ۹ اندیس معدنی جدید در استان در دولت دوازدهم خبر داد و افزود: اکتشاف ماهواره ای هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از پهنه های شمال این استان با شناسایی معادن فلزات گرانبها شامل معدن طلا منطقه "مارکده" انجام شده است.
قاسمی  دستگردی،همچنین تاکید کرد: عملیات اکتشاف ماهواره ای معادن فلزی و غیرفلزی این استان در وسعت حدود ۱۰ هزار کیلومترمربع در طول دولت تدبیر و امید پایان یافت و ۵۰۰ کیلومتر از پهنه معادن فلزی گرانبهای منطقه "مارکده"، "شوراب کبیر"، "صادق آباد"و "هوره " آماده آزاد سازی و صدور پروانه است.

قاسمی دستگردی تصریح کرد: سنگ لاشه، سنگ نما، سیلیس، سنگ گچ، خاک نسوز، سنگ های تزیینی و مواد اولیه سیمان از مواد در حال استخراج از معادن این استان است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: به طور میانگین سالانه حدود پنج میلیون تن موادمعدنی از معادن فعال استان استخراج می شود.
به گزارش ایرنا، بیش از ۱۸۸ معدن با ۶۷۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان فعال است که برای حدود یکهزار و۸۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است. 

ایرنا

 

کلید واژه :

معادن فلزات پایه

،

شهرستان بن

ثبت نظرات
captcha