کد خبر : ۳۴۸۳۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

معاون وزیر بهداشت: کمبود داروی مورد نیاز بیماران کرونایی نداریم

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمامی داروهای مورد نیاز مقابله با کرونای مورد تأئید پروتکل های کشور، به مقدار کافی وجود دارد و نگرانی بابت…

معاون وزیر بهداشت: کمبود داروی مورد نیاز بیماران کرونایی نداریم

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، قاسم جان بابایی گفت: تمامی داروهای مورد نیاز مقابله با بیماری کرونا که در کمیته علمی دانشگاه علوم پزشکی به تأئید رسیده، به میزان کافی در کشور وجوددارد و دورافتاده ترین نقاط کشور نیز از این داروها برخوردار می باشند.
وی اظهار کرد: برخی از داروها در دوره تحقیقات قرار دارند که تا زمان تکمیل شدن فاز مطالعاتی اثربخشی آن ها بر بیماری کرونا، مصرف آن در کشور به صورت محدود انجام می شود و ممکن است در جریان انجام مطالعات به این نتیجه برسیم که این داروها در مقابله با بیماری اثربخش نیست و سرمایه گذاری بیشتری بر روی آن ها انجام ندهیم.
وی گفت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا، افراد با علائمی مانند تنگی نفس، سرفه و دردهای عضلانی به بیمارستان ها مراجعه می کردند ولی به مرور علائم دیگری از جمعه بی اشتهایی شدید، اختلالات بویایی و چشایی، مشکلات گوارشی، درد مفاصل و مشکلات بیماری ایمنی نیز مشاهده شد که این امر به شناسایی این بیماری کمک می کند.
جان بابایی با اشاره به بازدید از امکانات بهداشتی و درمانی پاکدشت گفت: طی سال های اخیر و با تلاش های دانشگاه علوم پزشکی، اتفاقات بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان پاکدشت اتفاق افتاده و بیمارستان کوچک شهدای پاکدشت، به یک مرکز جامع با خدمات تخصصی تبدیل شده که در آن حتی جراحی مغز و اعصاب انجام می شود.
وی تصریح کرد: این بیمارستان به یک دستگاه MRI نیاز دارد که تا دو ماه آینده این دستگاه در اختیار شهرستان پاکدشت قرار می گیرد.
معاون وزیر بهداشت افزود: علاوه بر این، به منظور تجهیز بخش های جدید بیمارستان شهدای پاکدشت، مقداری لوزام تشخیصی و مانیتورینگ نیاز است که این اقلام تا هفته آینده تهیه و به شهرستان پاکدشت تحویل داده می شود.
وی با اشاره به مشکلات بیمارستان زعیم پاکدشت گفت: فعالیت این بیمارستان مدتی با رکود مواجه شده بود که با همت رئیس دانشگاه علوم پزشکی و حضور افراد متخصص، جان دوباره ای پیدا کرده که تلاش می شود تا با تأمین اقلام مورد نیاز به ویژه دستگاه سی تی اسکن و توسعه دیالیز و نیز تأمین نیروی متخصص، خدمات بیشتری به مردم ارائه شود.
پاکدشت با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

ایرنا

 

کلید واژه :

داروی بیماران کرونایی

ثبت نظرات
captcha