کد خبر : ۳۴۸۳۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اهدای پلاسما باعث کاهش آنتی بادی بدن من در مقابل کرونا نشد/پلاسمادرمانی موفق ترین روش درمان کرونا

کاشان - سوپروایزر بیمارستان شهید بهشتی کاشان و نخستین اهداکننده پلاسما برای درمان بیماران بدحال کرونایی کاشان گفت: اهدای پلاسما باعث کاهش آنتی بادی بدن من در مقابل کرونا نشده است.

اهدای پلاسما باعث کاهش آنتی بادی بدن من در مقابل کرونا نشد/پلاسمادرمانی موفق ترین روش درمان کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اشرف جمالدار با اشاره به اینکه پیشنهاد اهدای پلاسما بعد از بهبودی من برای اولین بار از طرف یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی مطرح شد، اظهار داشت: بعد از این پیشنهاد و انجام آزمایش های مربوطه من پلاسمای خود را به یک مادر ۳۵ ساله اهدا کردم.

وی با بیان اینکه این مادر ۳۵ ساله بعد از ابتلاء به کرونا متأسفانه در شرایط بحرانی قرار داشت: ابراز داشت: بعد از اهدای پلاسما خوشبختانه حال این بیمار در مدت کوتاهی بهبود یافت و با حال عمومی مساعد مرخص شد.

سوپروایزر بیمارستان شهید بهشتی کاشان با اشاره به اینکه پلاسمای من در دو نوبت به این بیمار تزریق شد، تصریح کرد: بسیار خوشحال و خرسندم که با این اقدام جان یک شهروند و هموطن خود را نجات دادم.

وی با بیان اینکه بعد از اهدای پلاسما در چند نوبت سطح آنتی بادی بدن خود را چک کردم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه بعد از اهدای پلاسما، سطح آنتی بادی من کاهش نیافته و در یک مقدار مناسب و خوبی قرار دارد.

کاهش سطح ایمنی بدن در مقابل کرونا پس از اهدای پلاسما سندیت علمی ندارد

جمالدار با اشاره به اینکه حتی بعد از اهدای پلاسما تمام روزه های مبارک رمضان را هم به جا آوردم، بیان داشت: هیچکدام از عوارضی که در عوام بعد از اهدای پلاسما مطرح است در من رخ نداده است و این صحبت هایی که مبنی بر کاهش سطح ایمنی بدن در مقابل کرونا یا ضعف و بی حالی بعد از اهدای پلاسما و غیره می شود هیچ گونه سندیت علمی ندارد.

وی با بیان اینکه باید در مورد اهدای پلاسما در سطح کشور و شهر به گونه ای مطلوب اطلاع رسانی شود، افزود: متأسفانه این امر در حوزه تبلیغات شهری اصلاً مشاهده نمی شود که باید اقدام جدی برای این مهم صورت پذیرد.

پلاسمادرمانی یک روش موفق و اثبات شده برای درمان بیماران بدحال کرونایی است

این سوپروایزر بیمارستان شهید بهشتی کاشان با اشاره به اینکه پلاسمادرمانی یک روش موفق و اثبات شده برای درمان بیماران بدحال کرونایی است، گفت: از عموم شهروندان و هموطنان عزیز که دو الی چهار هفته از زمان بهبودی آنها بعد از ابتلاء به کرونا گذشته است خواهشمندیم برای درمان بیماران بدحال کرونایی حتماً از اهدای پلاسما که در واقع نجات بخش جان یک انسان است، دریغ نکنند.

مهر

 

کلید واژه :

اهدای پلاسما

،

پلاسمادرمانی

،

درمان کرونا

ثبت نظرات
captcha