کد خبر : ۳۴۸۳۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وقوع ۵۵ حریق در مراتع استان اصفهان از ابتدای امسال

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۵ مورد حریق در ۱۳۸ هکتار از مراتع سطح استان اصفهان به ویژه در مناطق غرب و جنوب استان اصفهان به وقوع پیوسته است.

وقوع ۵۵ حریق در مراتع استان اصفهان از ابتدای امسال

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، منصور شیشه فروش با اشاره به وقوع حریق در مراتع شهرستان فریدن اظهار داشت: با تلاش عوامل امدادی حریق در مراتع نماگرد شهرستان فریدن به مساحت حدود ۲.۵ هکتار از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۵:۴۰ بعد از ظهر روز سه شنبه مهار شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان این که از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۵ مورد حریق در ۱۳۸ هکتار از مراتع سطح استان اصفهان به ویژه در مناطق غرب و جنوب استان اصفهان به وقوع پیوسته است، افزود: علت این حادثه خطای انسانی ناشی از بی توجهی به روشن کردن آتش و عدم مراقبت از خاموش شدن آن بوده است.

وی با بیان این که ۹۵ درصد علت حریق ها خطای انسانی است، گفت: لازم است که گردشگران و افرادی که در مناطق گردشگری و مراتع تردد می کنند، موارد ایمنی را رعایت کنند و از خاموش شدن آتش اطمینان داشته باشند و اجسام براق و فلزی را در طبیعت رها نکنند.

شیشه فروش عنوان کرد: گردشگران گاهی اشیای براق و فلزی و بطری های آب را در مراتع و جنگل ها رها می کنند و این اشیا مانند نوعی عدسی عمل کرده و سبب آتش سوزی در مراتع می شوند، گاهی نیز کشاورزان ته مانده مزارع را آتش می زنند و مراقبت نمی کنند و باد، آتش را تسری می دهد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان این که مرتع داران و دامداران لازم است از خاموشی آتش اطمینان حاصل کنند تا باد آتش را گسترش ندهد، افزود: در صورت مشاهده آتش سوزی در مراتع و جنگل ها با شماره تلفن های ۱۵۰۴ مرکز کنترل و حفاظت منابع طبیعی و ۱۱۲ هلال احمر اطلاع رسانی کنند تا هماهنگی های لازم برای مهار آتش سوزی انجام شود.

فارس

 

کلید واژه :

حریق

،

مراتع استان اصفهان

ثبت نظرات
captcha