کد خبر : ۳۴۸۳۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب در کرج/ امکان حفر چاه جدید نیست

مدیر آبفای شهرستان کرج گفت: از نیمه دوم تیرماه امسال مصرف آب در شهرستان کرج به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب در کرج/ امکان حفر چاه جدید نیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شهرام حافظ ضمن اشاره به ضرورت مدیریت مصرف آب در بخش های مختلف از جمله در حوزه خانگی، اظهار کرد: در چهار سال گذشته هیچ گونه افزایشی در میزان سهمیه آب از سد طالقان نداشته ایم، از طرفی در نقاط مختلف شهر چاه های آب زیادی در گذشته حفر شده است و دیگر جایی برای حفر چاه های جدید نیست.

وی بیان کرد: در منطقه ای مانند مهرشهر حتی در سطح برخی از پارک های شهر چاه های آب حفر کرده ایم.

مدیر آبفای شهرستان کرج با تاکید بر اینکه از سال گذشته تاکنون ۲۰ درصد به جمعیت کمالشهر افزوده شده است، گفت: در ماهدشت نیز طی این بازه زمانی جمعیت شهر با افزایش ۱۰ درصدی مواجه بوده و این تغییرات جمعیتی به تبع بر افزایش تعداد مشترکان آب تأثیرگذار بوده است.

حافظ با اشاره به ساخت و سازهای بی رویه در روستای محمودآباد شهرستان کرج نیز که حتی منجر به احداث ساختمان های ۱۰ طبقه در این روستا شده است، عنوان کرد: در روستاها نباید ساختمان های بلند مرتبه احداث شود زیرا زیرساخت های موجود در نقاط روستایی از جمله شبکه آبرسانی متناسب با بافت مسکونی آنجا تأمین شده است.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه زیرساخت های شهری مانند تأمین آب و برق در شهرها نیز بر اساس طرح جامع یک شهر پیش بینی می شود، بیان کرد: اما متأسفانه گاهی با تخلفات ساختمانی و افزایش تعداد واحدهای ساخته شده در یک مجتمع آپارتمانی، جمعیت خانوارهای ساکن در آن دوبرابر می شود و در خدمات رسانی ما را با مشکل مواجه می کند.

مدیر آبفای شهرستان کرج ادامه داد: از نیمه دوم تیرماه امسال مصرف آب شهرستان کرج به طور متوسط ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته که ناشی از افزایش چند درجه ای دمای هوا و از طرفی افزایش مصارف بهداشتی برای در امان ماندن از بیماری کرونا بوده است.

مهر

 

کلید واژه :

افزایش مصرف آب

،

کرج

ثبت نظرات
captcha