کد خبر : ۳۴۸۳۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ظرفیت نیروگاهی غرب کشور تا پایان شهریور به 4000 مگاوات می رسد

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب گفت: تا پایان شهریور ماه امسال ظرفیت نیروگاه های برق سه استان غرب کشور(کرمانشاه، کردستان و ایلام) به چهار هزار مگاوات خواهد رسید.

ظرفیت نیروگاهی غرب کشور تا پایان شهریور به 4000 مگاوات می رسد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی اسدی با اشاره به اینکه شرکت برق منطقه ای غرب کشور متولی تامین و انتقال انرژی برق برای سه استان کرمانشاه، ایلام و کردستان است، اظهار کرد: با فعالیت این شرکت برق بیش از 4.2 میلیون نفر در قالب بیش از یک میلیون و 700 هزار مشترک تامین می شود.

وی ظرفیت نیروگاهی برق در این سه استان را در حال حاضر نزدیک به 3700 مگاوات اعلام کرد و ادامه داد: حداکثر تا پایان شهریور ماه این ظرفیت به چهار هزار مگاوات خواهد رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب، این افزایش ظرفیت 300 مگاواتی مربوط به وارد مدار شدن فاز دوم نیروگاه دالاهو است.

اسدی تعداد نیروگاه های برق فعال در سه استان غربی کشور را 16 نیروگاه عنوان و یادآوری کرد: پایش این نیروگاه ها به صورت لحظه ای و تمام وقت انجام می شود تا مشکلی در زمینه تامین برق پایدار نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: در روزهای اوج شیوع بیماری کرونا نیز تمام نیروهای برق منطقه ای، حتی در روزهای تعطیل مشغول به کار و پایش شبکه بودند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب در ادامه از شرایط سختی که تابستان امسال به دلیل افزایش مصرف برق وجود دارد یاد کرد و ادامه داد: فقط طی دو، سه روز اخیر و در کرمانشاه نزدیک به 18 درصد افزایش مصرف داشتیم که البته بخش زیادی از آن سهم بخش صنعت بود.

اسدی یادآور شد: با وجود این افزایش مصرف، تلاش کردیم مشکلی در زمینه قطعی برق خصوصا برای صنایع که به طور مستقیم با اشتغال منطقه در ارتباط است، ایجاد نشود.

وی از اختلالی که طی روزهای هفتم و هشتم مرداد در شبکه برق رخ داد نیز یاد کرد و گفت: ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل بروز این مشکل، تلاش می کنیم مشابه این اتفاقات دیگر رخ ندهد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب دلیل بروز این اختلال را ایجاد مشکل فنی در شبکه عنوان کرد و افزود: باید پیش از این اطلاع رسانی بیشتری برای مشترکین صورت می گرفت.

اسدی سپس بر لزوم مدیریت مصرف برق در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت: گرمای هوا و شیوع کرونا بر افزایش مصرف برق اثرگذار بوده و برای عبور از این شرایط نیازمند همکاری مشترکین هستیم.

وی در ادامه از آمادگی برق منطقه ای غرب برای تامین برق واحدهای تولیدی و صنعتی و حمایت از کارآفرینان خبر داد و گفت: محدودیتی برای تامین برق صنایع نداریم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب با اشاره به اقداماتی که این شرکت برای تامین برق بخش تولیدی و اقتصادی انجام داده، یادآور شد: فقط برای سامانه گرمسیری 40 مگاوات برق تامین کردیم که معادل مصرف برق شهرستان سرپل ذهاب است.

ایسنا

 

کلید واژه :

ظرفیت نیروگاهی

،

غرب کشور

ثبت نظرات
captcha