کد خبر : ۳۴۸۳۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گام های تازه در مسیر دستیابی به واکسن کرونا

چند روز بعد از اعلام موفقیت یک موسسه روسی در تولید واکسن کرونا، سی ان ان امروز خبر داد که پس از شرکت های دارویی مُدرنا و فایزر، نوواواکس سومین شرکت آمریکایی…

گام های تازه در مسیر دستیابی به واکسن کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بر اساس گزارش تارنمای شبکه خبری سی ان ان، شرکت نوواواکس دیروز (۱۴ مرداد) خبر داد که مرحله نخست آزمایش های بالینی واکسن کرونای آن با موفقیت روبرو شده است.

نتایج این مرحله از آزمایش های بالینی نوواواکس نشان می دهد که واکسن ساخت این شرکت بی خطر بوده و توانسته سیستم ایمنی داوطلبان را علیه ویروس کرونا تحریک کند.

به نوشته سی ان ان، در این مرحله به ۱۳۱ داوطلب ۲ دوز واکسن تزریق شد و مشخص شد که میزان پادتن های تولید شده داوطلبان به طور میانگین بیش از ۴ برابر میزان پادتن های افرادی است که بدون تزریق واکسن، کووید ۱۹ آن ها بهبود یافته است.

دو شرکت آمریکایی مدرنا و فایزر نیز نتایج نویدبخشی از مرحله نخست آزمایش های بالینی واکسن های ساخت خود را منتشر کرده و هر کدام از آنها از هفته پیش مرحله سوم آزمایش های بالینی را با حضور ۳۰ هزار داوطلب آغاز کرده اند.

نوواواکس پیش بینی کرده که واکسن تولیدی این شرکت اواخر سال میلادی جاری یا اوائل سال ۲۰۲۱میلادی به میزان کافی برای آمریکایی های پر ریسک مانند سالمندان و افرای که بیماری های زمینه ای دارند تولید شود. تا آخر سال ۲۰۲۱ نیز واکسن به میزان کافی برای تمامی آمریکائیها تولید خواهد شد.

 

کلید واژه :

واکسن کرونا

ثبت نظرات
captcha