کد خبر : ۳۴۸۳۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نصب دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه

رئیس بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه از نصب دستگاه اکسیژن ساز با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون تومان با ارز دولتی در بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه خبر داد.

نصب دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بهرام عادلانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه دستگاه اکسیژن ساز نصب شده در بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه از بهترین نوع دستگاه موجود در ایران است، گفت: نصب دستگاه اکسیژن ساز باید با استانداردهای شرکت سازنده و نصب کننده منطبق باشد که هفته گذشته دستگاه نصب شد و دو شب استارت زدیم و بررسی شد و ساعت ۹ شب گذشته در مدار قرار گرفت و در حال استفاده است و بهره برداری کامل آن تا هفته آینده انجام می شود.

*نصب دستگاه اکسیژن ساز با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با ارز دولتی

رئیس بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه با بیان اینکه سانترال اکسیژن و سیستم مرکزی که اکسیژن را به تخت های بیماران می رساند در بیمارستان داشتیم ولی منبع تغذیه کننده سانترال را با مخازن ۴۰ لیتری تغذیه می کردیم، افزود: قبل از کرونا ۵۰ تا ۷۰ کپسول ۴۰ لیتری را ۲ تا ۳ بار در هفته بارگیری می کردیم و در کرونا گاهی تا روزی ۴ بار با افزایش ۶ برابری قیمت تامین اکسیژن می کردیم.

وی با اشاره به اینکه دستگاه جدید تا ۴۰۰ لیتر در دقیقه اکسیژن تولید می کند و کپسول های پشتیبان را هم برای جایگزینی داریم و قرارداد را با شرکت هم برای حفاظت و ایمنی حفظ کردیم، خاطر نشان کرد: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه دستگاه بود و مقرر شد تا وزارت بهداشت هزینه را به صورت کامل به حساب دانشگاه علوم پزشکی واریز کند.

عادلانی با بیان اینکه تاکنون کمک دانشگاه علوم پزشکی محقق نشد و پول به حساب دانشگاه واریز نشد، گفت: ما مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان از کمک های مردمی را در اختیار دانشگاه قرار دادیم و بقیه را دانشگاه تقبل کرد و با واریز پول توسط وزارت خانه به حساب دانشگاه، پولی که به صورت امانت به  حساب دانشگاه واریز شد برای تجهیزات و امکانات بیمارستان هزینه می شود.

 

عادلانی با بیان اینکه ۷۰۰ میلیون تومان با پویش مردمی اکسیژن سوادکوه جمع آوری شد که به صورت امانت در حساب دانشگاه علوم پزشکی واریز شد تا با واریز مبلغ توسط وزارت بهداشت به شهرستان بازگردانده شود، اظهار کرد: ۳۰۰ میلیون تومان برای تجهیزات جانبی توسط دانشگاه پرداخت شد .

وی با اعلام اینکه بخشی از کمک پویش را برای ساختمان دستگاه اکسیژن ساز هزینه کردیم و پیمانکار به مانند خیّر برای ساختمان دستگاه دستمزدی و کارگری را رایگان انجام داد، افزود: دستگاه اکسیژن ساز سرجمع با هزینه مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با ارز دولتی نصب شد.

* پاییز و زمستان سخت کرونایی

رئیس بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه با بیان اینکه ما در وضعیت قرمز کرونایی قرار داریم و آمار مرگ و میر در کشور هم روند افرایشی دارد، گفت: اگر دستورالعمل های مقابله با کرونا رعایت نشود پاییز و زمستان سختی را در پیش خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه به عنوان متولی سلامت مردم از آنان تقاضا می کنیم که رعایت کنند و قدرت سرایت ویروس در همه گیری دوم ۹ برابر قبل است، افزود: استفاده از ماسک شاید سخت باشد ولی نسبت به بیماری قابل تحمل است و فرد مبتلا در ۱۴ روز دوره بیماری، روزی ۱۰۰ نفر را می تواند بیمار کند.

* ابتلای ۲۰ نفر از کادر درمانی بیمارستان شهدای زیراب به کرونا

 

عادلانی از ابتلای ۲۰ نفر از کادر درمانی بیمارستان شهدای زیراب به کرونا و خروج ۱۵ نفر از آنان از کادر فعالیت خبر داد و اظهار کرد: مبتلایان کرونا در سوادکوه نسبت به جمعیت شهرستان مناسب است و به طور میانگین هر روز حدود ۶ نفر ترخیص و همین تعداد بستری می شوند.

عادلانی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش بیمارستان با تعداد بیماران ما تطبیق دارد و چند نیروی جدید را جذب کردیم، از همه کسانی که در زمان خطر همکاری کردند، تشکر کرد و گفت: پیگیری راه اندازی رادیولوژی دیجیتال هستیم و حدود ۶۰۰ میلیون تومان برای راه اندازی آن نیاز است که تامین اعتبار شد.

انتهای پیام/۸۶۰۱۵/ج

کلید واژه :

دستگاه اکسیژن ساز

،

سوادکوه

ثبت نظرات
captcha