کد خبر : ۳۴۸۲۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گوش درد در چه صورتی علامت کروناست؟

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در مورد عوارض بیماری کووید ۱۹ بر سلامت گوش و شنوایی افراد، توضیحاتی ارائه داد.

گوش درد در چه صورتی علامت کروناست؟

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پدرام برقعی، متخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سرو گردن، به ارائه توضیحاتی در مورد عوارض کووید ۱۹ بر سلامت گوش افراد مبتلا پرداخت و گفت: آنچه مسلم است، در فا جدید بیماری کرونا، برخی از بیماران با عارضه های گوش درد و کاهش شنوایی مواجه می شوند.

وی با تاکید بر اینکه عارضه گوش درد و عفونت گوش به تنهایی نمی تواند علامت کرونا باشد، افزود: گوش درد و کاهش شنوایی، یکی از عوارض بیماری کرونا است که معمولاً در کنار سایر علائم بیماری، نمود پیدا می کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اعلام اینکه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران کرونایی بستری دچار عارضه گوش درد و کاهش شنوایی می شوند، ادامه داد: درمان جداگانه ای برای رفع این عارضه در زمان ابتلاء به کرونا وجود ندارد و هر آنچه که برای درمان کرونا انجام می شود، کافی است.

این متخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن، با عنوان این مطلب که عارضه گوش درد و کاهش شنوایی بیماران کووید ۱۹ می تواند شامل همه سنین باشد، گفت: عوارض کرونا بر روی گوش، اغلب با بهبود بیمار از بین می رود و کمتر شاهد ماندگاری عارضه کرونا بر سلامت گوش بیماران هستیم.

برقعی همچنین به سرگیجه به عنوان یکی از علائم گوش درد اشاره کرد و افزود: برخی از انواع سرگیجه می تواند ناشی از گوش درد باشد.

فردا نیوز

 

کلید واژه :

گوش درد

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha