کد خبر : ۳۴۸۲۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

برنامه وزارت نیرو برای استفاده از حداکثر توان نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر

وزیر نیرو در ارتباط با تعیین وضعیت نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر گفت: با توجه به ظرفیت تخمین زده شده تولید برق در محدوده استان اردبیل، برنامه وزارت نیرو استقرار واحدهای نیروگاهی با ظرفیت بیشتر به منظور استفاده از حداکثر پتانسیل تولید برق در آن منطقه است.

برنامه وزارت نیرو برای استفاده از حداکثر توان نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا اردکانیان وزیر نیرو  ضمن اشاره به افتتاح نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر در سال جاری، عنوان کرد: ساخت 1 نیروگاه 5 مگاواتی در محدوده مشکین شهر با استفاده از انرژی زمین گرمایی، در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد و مراحل انتهایی ساخت خود را طی می کند.

وزیر نیرو، در بیان برنامه این وزارت خانه به منظور توسعه نیروگاه های زمین گرمایی و استفاده از انرژی های نو به منظور تولید برق، گف: با توجه به ظرفیت تخمین زده شده تولید برق در محدوده استان اردبیل، برنامه وزارت نیرو استقرار واحدهای نیروگاهی با ظرفیت بیشتر به منظور استفاده از حداکثر پتانسیل تولید برق در آن منطقه است.

*قیمت برق پرمصرف ها 16 درصد بیشتر از سایرین افزایش می یابد

اردکانیان درباره میزان افزایش قیمت برق و تلاش برای مدیریت مصرف بازار برق کشور، گفت: در شرایط کنونی، افزایش 16 درصدی قیمت برق علاوه بر افزایش 7 درصدی قیمت برای مشترکین پر مصرف در هرسال اعمال شود.

وی با اشاره به این نکته که، وزارت نیرو به دنبال انتفاع از محل درآمد حاصل از افزایش قیمت برق نیست، گفت: انتفاع این وزارت خانه در زمینه کاهش نیاز به نیروگاه های با ظرفیت بالا است و بر همین مبنا اقدام به افزایش قیمت پلکانی برق برای پر مصرف ها کرده است.

اردکانیان، با اشاره به اینکه هزینه تمام شده تولید برق بدون احتساب هزینه انرژی، دو برابر قیمت فروش برق به مردم است، تصریح کرد: ضرر انباشته ناش از این اختلاف قیمت منجر به از رونق افتادن صنعت نیروگاهی در کشور شده است و وزارت نیرو در حال تلاش برای جبران این ضرر است.

اردکانیان در پاسخ به این سوال که، چرا راهکار افزایش قیمت پلکانی انرژی مطابق با هزینه تمام شده تولید برق که در دنیا با ادبیاتی تحت عنوان IBT معرفی می شود، در دستور کار وزارت نیرو قرار نمی گیرد گفت: در حال حاضر با استفاده از افزایش قیمت برق پرمصرف ها و در نظر گرفتن مشوق های مالی برای افرادی که در حد مجاز برق مصرف می کنند، اقدام به مدیریت مصرف کرده ایم و خوشبختانه مجموعۀ این اقدامات موثر واقع شده است.

فارس

 

کلید واژه :

برنامه وزارت نیرو

،

نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر

ثبت نظرات
captcha