کد خبر : ۳۴۸۲۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پوشش شبکه فاضلاب در سبزوار به ۹۲ درصد رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار گفت: با احداث ۳۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، پوشش شبکه فاضلاب در سبزوار به ۹۲ درصد رسیده است.

پوشش شبکه فاضلاب در سبزوار به ۹۲ درصد رسید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسین ریاضی افزود: طی دو سال گذشته ۱۵ هزار انشعاب جدید در سطح شهر سبزوار به ویژه مناطق حاشیه ای این شهر به شبکه فاضلاب متصل شده است.
وی اضافه کرد: برخی از مناطق حاشیه شهر سبزوار شامل محلات کلاته سیفر و بهار بدون سیستم فاضلاب بوده است که احداث شبکه فاضلاب این مناطق آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار گفت: همچنین محله قلعه نو دهراز در غرب سبزوار از جمله سکونتگاه های غیر رسمی این شهر است که  با اتصال بیش از ۷۰ درصد این منطقه به شبکه فاضلاب، مشکلات بهداشتی و اجتماعی ساکنان این منطقه رفع شده است.
ریاضی افزود: تمامی جمعیت ۲۵۰ هزار نفری شهر سبزوار زیر پوشش شبکه آب هستند و همچنین افزون بر ۹۰ درصد شبکه فاضلاب این شهر اجرایی شده است.
شهر سبزوار بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و آب آشامیدنی مصرفی آن از ۴۰ حلقه چاه در مناطق کلوت، کَسکَن و بفره تامین می شود و با ۱۵۰ کیلومتر خط انتقال و ۱۵ ایستگاه پمپاژ در اختیار شهروندان قرار می گیرد.
وسعت شهر سبزوار سه هزار و ۷۵۴ هکتار است که حدود ۸۰۰ هکتار آن سکونتگاه غیررسمی است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

پوشش شبکه فاضلاب

،

سبزوار

ثبت نظرات
captcha