کد خبر : ۳۴۸۲۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خواص ضد میکروبی نقره برای تصفیه آب به کار گرفته شد

محققان از خاصیت ضد باکتری نقره برای تصفیه آب استفاده کردند. آنها در پژوهشی نوع جدید از نانو کامپوزیت مغناطیسی نقره را تهیه کردند.

خواص ضد میکروبی نقره برای تصفیه آب به کار گرفته شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تهیه نانو کامپوزیت نقره برای بررسی خواص ضد باکتریایی آن و حذف آلاینده های آب هدف آنها از انجام این طرح بود.

این طرح پژهشی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران توسط محققان پژوهشکده زیست فناوری و مهندسی اصفهان انجام شد.

«تهیه نانوکامپوزیت مغناطیسی نقره با ساختار Co۰.۷Zn۰.۳Fe۲O۴@PET@Ag به منظور استفاده از خاصیت ضدباکتری آن در فرایند تصفیه آب» عنوان این طرح پژوهشی است.

سید امیر حسین جلالی مجری این طرح پژوهشی گفت: در این طرح از کامپوزیت با هدف پوشش دهی نقره استفاده شد تا خواص ضد میکروبی نقره حفظ شود و در محیط آبی کاربرد داشته باشد. همچنین با پوشش دهی نانو اثرات باکتری کشی و ضد عفونی کنندگی از خود بروز می دهد.   

وی همچنین بیان کرد: از سویی در این طرح از آهن استفاده شده است. آهن خاصیت مغناطیسی داردو با ایجاد میدان مغناطیسی باعث جمع آوری آلاینده ها می شود.

کاربرد نتایج این تحقیق ابتدا از بین بردن پاتوژن های بیماری زای آب برای تصفیه آب و نهایتاً تعمیم این خاصیت در زمینه پزشکی، تولید نانوداروها یا طراحی دارو و حتی تصفیه پساب های صنعتی و بیمارستانی می تواند باشد.

مهر

 

کلید واژه :

نقره

،

تصفیه آب

ثبت نظرات
captcha