کد خبر : ۳۴۸۲۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دیابتی ها جزو گروه پرخطر ابتلا به کرونا

افراد مبتلا به دیابت جزو گروه خطر ابتلا به کرونا قرار می گیرند که از کنترل مطلوب قندخون برخوردار نبوده شانس ابتلا به این ویروس در آنها زیاد است و باید به قند…

دیابتی ها جزو گروه پرخطر ابتلا به کرونا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رئیس انجمن دیابت ایران افزود: اکنون در شرایط ویژه ای قرار داریم که بیشتر فعالیت های روزمره و اجتماعی را تحت الشعاع خود قرار داده و بحرانی به نام کرونا ویروسی همه گیر که نیازمند مراقبت های جدی است.

اسدالله رجب اظهار داشت: افراد مبتلا به دیابت مانند سایر افراد جامعه باید به دستورات و توصیه های وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی توجه کرده و آنها را انجام بدهند و کاهش تردد عمومی و ماندن در منزل به عنوان پیشگیری به این بیماران توصیه می شود.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی بیماران می توانند در جهت کنترل هرچه بیشتر قند خون خود گام های موثری بردارند، ادامه داد: در شرایط کنونی دیابتی ها همچون سایر افراد باید به تغذیه ایمن و سالم بیش از پیش توجه کنند و رعایت اصول تغذیه سالم بسیار کمک کننده است که الزاما لازم نیست مصرف ویتامین ها و مکمل های دارویی را جزو آن دانست.

وی تصریح کرد: داشتن تحرک جسمی منوط به حضور در باشگاه های ورزشی نیست، در منزل هم می توان با نرمش های سبک و کششی به این مهم دست یافت و بعد از هر وعده غذایی حداقل ۱۵ دقیقه درمنزل راه بروید، این کار به پیشگیری از چاقی و اضافه وزن نیز کمک می کند.

رئیس انجمن دیابت ایران خاطرنشان کرد: سعی کنید دورهمی خانوادگی را با انجام بازهای فکری به محفلی شادی بخش تبدیل کنید بخصوص کتاب ها و جزوه هایی که زمینه های مختلف دیابت را می شناسانند و به رشد آگاهید کمک می کند.

رجب ابراز امیدواری کرد باید با رعایت نکات بهداشتی و حفظ روحیه، با کمک هم از این دوران سخت، با شکیبایی عبور کنیم.

 

 

کلید واژه :

دیابتی ها

،

کرونا

ثبت نظرات
captcha