کد خبر : ۳۴۸۲۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا| تولید ماهانه چند میلیون دوز واکسن در روسیه پیش از سال 2021

وزیر صنعت و تجارت روسیه گفت این کشور تولید ماهانه چند میلیون دوز واکسن کروناویروس تا قبل از سال آینده میلادی را در دست اقدام دارد.

کرونا| تولید ماهانه چند میلیون دوز واکسن در روسیه پیش از سال 2021

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «دنیس مانتوروف» وزیر صنعت و تجارت روسیه در مصاحبه با خبرگزاری «تاس» گفت این کشور تا ابتدای سال آینده (۲۰۲۱) چندین میلیون دوز از واکسن کروناویروس را ماهانه تولید خواهد کرد.

به گفته وی، تولید کلی این واکسن در درجه اول و مهمتر از همه چیز به نیاز سیستم بهداشت و درمان بستگی خواهد داشت. انتظار می رود تولید سریالی اولین واکسن تولید روسیه که توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی Gamaleya تولید شده، در ماه سپتامبر آغاز شود.

این مقام روس گفت: در عین حال، طبق برآوردهای اولیه، با توجه به قراردادهای صورت گرفته، امسال می توانیم تولید چند صد هزار دوز واکسن در ماه و همچنین افزایش تولید به میزان چندین میلیون تا قبل از ابتدای سال بعد را تضمین کنیم. همه تلاش خود را خواهیم کرد تا اطمینان یابیم این طرح ها اجرایی می شوند.

پیش از این مدیرکل مرکز دولتی تحقیقات ویروس شناسی و بیوتکنولوژی «وکتور» اعلام کرده بود قصد دارد تولید واکسن کرونا را در ماه نوامبر آغاز کند.  

وی گفت: انتظار داریم تولید را در ماه نوامبر آغاز کنیم. بنابراین، در زمان نزدیکتر به پایان سال و آغاز سال جدید، می توانیم از واکسیناسیون گروه های در معرض خطر به سمت واکسیناسیون انبوه حرکت کنیم.

پیش از این، «تاتیانا گلیکووا» معاون نخست وزیر روسیه در نشستی در خصوص وضعیت بهداشتی و اپیدمیولوژیک که با حضور «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور برگزار شد گفت که ثبت واکسن «کووید-۱۹» که توسط وکتور تولید شده برای ماه سپتامبر برنامه ریزی شده و اولین سری آن تا اکتبر (نیمه مهر تا نیمه آبان) تولید خواهد

فارس

 

کلید واژه :

کرونا

،

تولید دوز واکسن

،

روسیه

ثبت نظرات
captcha