کد خبر : ۳۴۸۲۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رشته های جدید در زمینه فناوری نوظهور تأسیس می شود/ ورود دانشگاه علم و صنعت به پنجمین برنامه راهبردی

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه این دانشگاه وارد پنجمین برنامه راهبردی خود شده است، گفت: برای نیم سال تحصیلی جدید این دانشگاه رشته های جدیدی را در زمینه فناوری های نوظهور در کنار رشته های کلاسیک تأسیس می کند.

رشته های جدید در زمینه فناوری نوظهور تأسیس می شود/ ورود دانشگاه علم و صنعت به پنجمین برنامه راهبردی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران با تأکید بر این که پنجمین برنامه راهبردی این دانشگاه آغاز شده است، گفت: دانشگاه علم و صنعت ایران برای حضور در مجامع به خصوص در راستای رسالت اجتماعی خود گام های خوبی را برای تأثیرگذاری در زندگی مردم برداشته است که می توان به توسعه گرایش های بین رشته ای در دانشکده های مختلف این دانشگاه و تاسیس رشته های جدید در راستای فناوری های نوظهور اشاره کرد.

* این دانشگاه وارد پنجمین برنامه راهبردی خود شده است

وی افزود: این دانشگاه در راستای پیشرفت علم و فناوری برای دهه های آینده با ایجاد رشته های جدید در زمینه فناوری نوظهور سرمایه گذاری کلانی انجام داده است. همچنین بر اساس برنامه راهبردی این دانشگاه وارد پنجمین برنامه راهبردی خود شده است.

*  گام مهم دانشگاه ایجاد رشته ها با گرایش کاربردی است

ذاکری تصریح کرد: یکی دیگر از اولویت های این دانشگاه ایجاد رشته ها با گرایش کاربردی است که تاکنون با راه اندازی رشته های مهندسی راه آهن و مهندسی خودرو و مهم تر از آن ایجاد رشته مهندسی عصبی و فناوری ماهواره گام های خوبی را در مباحث کاربردی برداشته است.

*  نیم سال تحصیلی جاری ۲ دانشکده دیگر به این دانشگاه اضافه خواهد شد

وی ادامه داد: این دانشگاه با هماهنگی شرکت ها و سازمان های مختلف دانشکده های جدیدی را در نیم سال بعدی تحصیلی افتتاح خواهد کرد، به طوری که در حال حاضر دانشگاه علم و صنعت دارای 14 دانشکده و 3 گروه مستقل است که در نیم سال تحصیلی جاری ۲ دانشکده دیگر به این دانشگاه اضافه خواهد شد.

فارس

 

کلید واژه :

رشته های جدید در زمینه فناوری نوظهور

،

تأسیس

،

دانشگاه علم و صنعت

ثبت نظرات
captcha