کد خبر : ۳۴۸۲۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کپسول کرو دراگون فضانوردان ناسا را به زمین برمی گرداند

دو فضانود ناسا که همراه کپسول کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کرده بودند، اکنون پس از ۲ ماه اقامت، در مسیر بازگشت به زمین هستند.

کپسول کرو دراگون فضانوردان ناسا را به زمین برمی گرداند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از اسپیس، کپسول کرو دارگون همراه دو فضانورد، سفر بازگشت از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین را آغاز کرده است.

باب بنکن و داگ هارلی دو فضانورد ناسا که در ۳۰ ماه می همراه این کپسول به ایستگاه فضایی سفر کردند، اکنون پس از ۲ ماه اقامت در فضا به زمین برمی گردند. هارلی پس از جدا شدن کپسول از ایستگاه فضایی بین المللی به خدمه آن گفت: این اقامت ۲ ماهه عالی بوده و از کمک شما برای موفقیت نخستین پرواز کپسول تشکر می کنم.

پیش بینی می شود این کپسول در ساعت ۱۸:۴۱ دقیقه به وقت گرینوویچ در آب های سواحل پنساکولا در ایالت فلوریدا فرود بیاید. البته مکان دقیق فرود کپسول مشخص نیست. ناسا و اسپیس ایکس ۷ مکان احتمالی را برای فرود آن در نظر گرفته اند. ۴ مکان احتمالی فرود در خلیج مکزیک و ۳ مورد در سواحل شرق فلوریدا است.

تیم عملیات زمینی مکان فرود کپسول را با توجه به وضعیت آب و هوای محلی و عوامل دیگر مانند مدت زمان رسیدن کپسول به نقطه مذکور  انتخاب می کنند. طبق گفته کارشناسان ناسا این سفر ۱۹ ساعت طول می کشد.

 

 

کلید واژه :

کپسول کرو دراگون

،

فضانوردان ناسا

ثبت نظرات
captcha