کد خبر : ۳۴۸۲۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روند کاهشی میزان بستری های بیماری کرونا در آذربایجان غربی

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: شیوع بیماری کرونا در این استان روند کاهشی را داشته و به تبع آن میزان بستری ها کاهش یافته است.

روند کاهشی میزان بستری های بیماری کرونا در آذربایجان غربی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جواد آقازاده اظهار داشت: این استان از وضع قرمز به وضع هشدار رسیده و سیر کاهشی را طی می کند. 

وی تاکید کرد: اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم و بیماری دوباره شیوع پیدا کند، روند کشندگی آن بیشتر از گذشته خواهد بود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: مدیریت این استان در امر کنترل و مدیریت بیماری کرونا مورد تقدیر بوده و یک همدلی و همکاری بین بخشی خوبی برای کنترل این بیماری در استان وجود دارد. 

آقازاده ادامه داد: وضعیت آذربایجان غربی ثابت و یک روند کاهشی در استان شروع شده است و اگر همکاری مردم در جامعه نباشد، میزان مبتلایان بیشتر می شود. 

وی تاکید کرد: با این همکاری بیماری به درستی مدیریت شده و نظارت بر اجرای محدودیت ها همچنان مهم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: پوشش جمعیت بالای ۶٠ سال و مدیریت و کنترل این افراد در اولویت ماست. 

آقازاده اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم شیوع بیماری کرونا را در سطح جامعه مدیریت کنیم کنترل جمعیت با سن بالا و افراد دارای بیماری زمینه ای را تحت کنترل قرار می دهیم تا پای این افراد به بیمارستان باز نشود. 

وی ادامه داد: این طرح برای نخستین بار در سطح کشور به عنوان آزمونه در آذربایجان غربی اجرا می شود تا مدیریت بیماری قبل از شیوع فصل پاییز و توسعه بیماری آنفلوانزا صورت گیرد. 

جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی با حضور مسوولان استانی و حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران برگزار شد و حاضران به ارائه گزارش و بیان نظرها و پیشنهادات خود پرداختند. 

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون میلیون ها نفر به این ویروس مبتلا شده اند و هزاران نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به راحتی و با راهکارهای ساده می توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ٢ هفته دارد و همین امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

ایرنا

 

کلید واژه :

روند کاهشی

،

میزان بستری های بیماری کرونا

،

آذربایجان غربی

ثبت نظرات
captcha