کد خبر : ۳۴۸۲۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نرم افزار مدیریت برخط داروخانه های همدان راه اندازی شد

کارشناس مسوول واحد دارویی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: برای نخستین بار در کشور نرم افزار برخط (آنلاین) داروخانه ها با هدف صرفه جویی هزینه ها…

نرم افزار مدیریت برخط داروخانه های همدان راه اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «بهناز داها» بیان کرد: راه اندازی برنامه نرم افزار دارویی با قابلیت نسخه پیچی الکترونیک مطابق با مولفه های کشوری برای اولین بار در حوزه بهداشت استان همدان صورت گرفت.

وی توضیح داد: از آنجا که مدیریت هزینه خدمات دارویی همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار است، صرفه جویی و مصرف بهینه منابع در اولویت فعالیت ها قرار دارد.

داها اظهار داشت: همچنین ضرورت لحاظ کردن مولفه های مورد نیاز نسخه پیچی الکترونیک کشوری، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان را برآن داشت تا استقرار نرم افزاری جامع، کاربردی و قابل استفاده در واحدهای دارویی تابعه را در دستور کار خود قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا از تابستان سال ۹۷ برنامه ریزی همه جانبه آغاز شد و با تلاش مجدانه و بی وقفه مجموعه دارویی، این نرم افزار پس از طراحی، در مرداد سال جاری موفق به دریافت گواهی نامه مطابقت با استانداردهای فنی تبادل اطلاعات با پرونده الکترونیک سلامت (سپاس) از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

کارشناس مسوول واحد دارویی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: برنامه یاد شده دستاوردی برای این دانشگاه و نقطه آغازین عملیاتی کردن برنامه در سطح استان است که پس از عقد قرارداد با شرکت مربوطه و اجرا در همه داروخانه های مراکز جامع خدمات سلامت محقق می شود.

داها گفت: کاهش کسورات بیمه ای به دلیل ثبت به روز و صحیح قیمت اقلام دارویی، کاهش ضایعات دارویی به دلیل قابلیت مشاهده لحظه به لحظه موجودی و تاریخ انقضاء داروها و مدیریت مصرف اقلام دارویی با توجه به امکان گزارش گیری جزء به جزء اقلام مصرفی به تفکیک هر پزشک از مزایای این نرم افزار است.

وی از دیگر مزیت های این نرم افزار را جلوگیری از مراجعه های تکراری و بی مورد بیماران با امکان دسترسی به پرونده الکترونیک درمانی افراد و رصد مراجعه های آنها، پیشگیری از خطای انسانی با قابلیت امکان لینک به سامانه پرداخت اطلس، امکان محاسبه میزان بیلان کاری و درآمد حاصله از فروش دارو برشمرد.

ایرنا

 

کلید واژه :

نرم افزار مدیریت برخط داروخانه های همدان

،

اندازی

ثبت نظرات
captcha