کد خبر : ۳۴۸۲۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آمار کرونا در خوزستان به شدت کاهش یافت

سرپرست مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: مجموع بیماران بستری در بیمارستان ها و مراجعه کنندگان به مراکز شانزده ساعته خدمات سلامت بشدت کاهش یافته و به ۳۰ درصد رسیده است.

آمار کرونا در خوزستان به شدت کاهش یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیدمهدی علوی سرپرست مرکز بهداشت استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجموع بیماران بستری در بیمارستان ها و مراجعه کنندگان به مراکز 16 ساعته خدمات سلامت بشدت کاهش یافته و به ۳۰ درصد رسیده است.

وی افزود: وضعیت فعلی هشداردهنده و بسیار شکننده است و این احتمال وجود دارد که هر لحظه وارد پیک بعدی شویم.

سرپرست مرکز بهداشت استان خوزستان گفت: کرونا عملکردی بسیار زیرکانه دارد و عقب نشینی فعلی این بیماری در خوزستان به دلیل رفتار صحیح مردم بوده است.

وی ادامه داد: با عقب نشینی و کاهش آمار کرونا در خوزستان نباید از خطرات موج بعدی این ویروس غافل ماند و ترس سازنده را کنار گذاشت.

سیدمهدی علوی تصریح کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله شست وشوی مکرر دست ها، استفاده از ماسک، عدم شرکت در تجمعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی همچنان باید با کرونا مقابله کرد.

وی تصریح کرد: یکی از ترفندهای کرونا غافل کردن افراد از سایر مسائل بهداشتی است به عنوان مثال عدم توجه به سلامت مواد غذایی، واکسیناسیون کودکان، مراقبت از زنان باردار و بیماران قلبی عروقی از مواردی است که نباید به آن ها بی توجه بود.

علوی عنوان کرد: باید همانند دوران قبل از کرونا به سلامت توجه نمود و نباید از مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی برای دریافت خدمات و استفاده از داروهایی که برای سایر بیماری ها تجویز شده، غافل شد.

فارس

 

کلید واژه :

آمار کرونا

،

خوزستان

،

کاهش شدید

ثبت نظرات
captcha