کد خبر : ۳۴۸۲۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رشد مصرف 16 درصدی برق توسط برخی از مشترکان خاص در خراسان شمالی

رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت برق خراسان شمالی از رشد مصرف 16درصدی برق توسط برخی از مشترکان خاص این استان طی 20 روز گذشته خبر داد.

رشد مصرف 16 درصدی برق توسط برخی از مشترکان خاص در خراسان شمالی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، صدقی با اشاره به افزایش دمای هوا طی مدت مذکور گفت: این امر سبب شد تا در مجموع میزان مصرف برق در استان هشت درصد افزایش یابد.

وی با اشاره به کاهش دمای هوا طی یکی دو روز گذشته اظهارکرد: این امر سبب شده تا میزان مختصری از مصرف برق در این استان کاسته شود.

صدقی افزود: طی چند روز گذشته به علت گرمای شدید هوا، مصرف برق به مرز هشدار رسید اما با همکاری مشترکان از مدیریت اضطراری بار عبور کردیم.

وی به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه خراسان شمالی دارای هوای خشکی است شهروندان از کولر گازی که مصرف برق بالایی دارد خودداری و برای خنک کردن فضای اتاق ها، از کولر آبی استفاده کنند.

صدقی با بیان اینکه امسال با افزایش دما مواجه هستیم، افزود: در صورت مدیریت درست مصرف انرژی برق با مشکل خاموشی مواجه نخواهیم شد.

وی گفت: برای جلوگیری از افزایش مصرف انرژی برق لازم است که از راهکارهای طبیعی برای کاهش دمای اتاق همچون باز کردن درب و پنجره ها در هنگام شب و استفاده از کولر آبی و تنظیم کردن درجه حرارت ۲۳ درجه سانتیگراد هوای اتاق در طول روز استفاده کنیم.

صدقی تصریح کرد: اگر میزان مصرف انرژی برق با همین روند افزایش یابد، قطعا با کمبود انرژی برق و در نتیجه خاموشی مواجه خواهیم بود.

 

 

کلید واژه :

رشد مصرف برق

،

برخی از مشترکان خاص

،

خراسان شمالی

ثبت نظرات
captcha