کد خبر : ۳۴۸۱۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گردشگران به زیستگاه خرس قهوه ای سبلان نزدیک نشوند

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از گردشگران و کوهنوردان خواست از نزدیک شدن به زیستگاه خرس قهوه ای در سبلان بویژه شابیل…

گردشگران به زیستگاه خرس قهوه ای سبلان نزدیک نشوند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، ودود رستم نژاد روز پنجشنبه با اشاره به استقرار ساختمان پناهگاه شرقی و مجتمع آبگرم شابیل در محدوده اثر طبیعی ملی سبلان و داخل زیستگاه حیات وحش بویژه خرس قهوه ای گفت: مشاهده شبانه و مکرر این حیوان در محوطه پناهگاه و مجتمع آبگرم شابیل به دلیل زباله های انباشته شده در این مکان ها رخ می دهد.
او به حضور شبانه روزی محیط بانان در منطقه و محدوده مناطق گردشگری شابیل و اسکان کوهنوردان در منطقه اشاره کرد و افزود: اطلاع رسانی، بنرهای هشدار در محل های پرتردد به گردشگران و کوهنوردان و آموزش چهره به چهره در زمینه نحوه برخورد با خرس صورت گرفته است.

وی اظهارداشت: گردشگران و کوهنوردان باید مسائل زیست محیطی از جمله عدم ریخت و پاش مواد غذایی و رهاسازی زباله در طبیعت، برپا نکردن آتش و عدم مواجه مستقیم با حیوان را رعایت کرده و همکاری لازم با نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مستقر در سرمحیط بانی شابیل را داشته باشند.
وی همچنین گفت: گردشگران و کوهنوردان مراقب باشند و برای حیوانات ایجاد خطر نکنند و توصیه می شود در صورت مشاهده خرس مراتب را به پاسگاه محیط بانی مستقر در منطقه شابیل اطلاع دهند.

سبلان با ارتفاع ۴۸۱۱ متر در استان اردبیل واقع شده و زیستگاه خرس قهوه ای می باشد.

ایرنا

 

کلید واژه :

گردشگران

،

زیستگاه خرس قهوه ای

،

سبلان

ثبت نظرات
captcha