کد خبر : ۳۴۸۱۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد فارس با دستور رییس جمهوری افتتاح شد

کارخانه کربنات سدیم کاوه در شهرستان فیروزآباد استان فارس به عنوان یکی از صنایع مادر این استان صبح پنجشنبه نهم مرداد ۹۹ با دستور رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس…

کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد فارس با دستور رییس جمهوری افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، واحد شرکت کربنات سدیم کاوه در زمینه تولید کربنات سدیم فعالیت می کند که ظرفیت سالانه این واحد ۳۲۰ هزار تن است.
این واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲۰ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال و با اشتغال بیش از هزار و سه نفر در شهرستان فیروزآباد به بهره برداری رسیده است.
معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری فارس در این زمینه گفت: بخش قابل توجهی از ماشین آلات به کار رفته در این کارخانه از داخل و بخشی هم از کشور چین تامین شده و محصولات تولیدی آن نیز در صنایع شیشه سازی و شوینده مورد استفاده قرار می گیرد.
ظفر افشون اظهار داشت: با وجود اینکه طی ماه های اخیر تاکنون، شیوع ویروس کرونا به عاملی بازدارنده برای اجرا و پیشبرد طرح های عمرانی تبدیل شده اما ظرف همین مدت توانستیم در استان طرح هایی همچون فولاد پاسارگاد کوار و آلومینیم جنوب را به سرانجام رسانده و افتتاح کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود: این طرح که عملیات اجرایی آن از سال ۸۷ آغاز شده قابلیت توسعه نیز دارد که زمینه توسعه آن را با افتتاح سد هایقر که منبع اصلی تامین کننده آب مورد نیاز این کارخانه است فراهم خواهیم کرد.

در آیین افتتاح اعلام شد مواد اولیه کارخانه کربنات سدیم کاوه از معادن جنب این کارخانه تامین می شود.
همچنین بیش از هشت معدن سنگ آهک و سنگ نمک در کنار این شرکت راه اندازی شده و مواد اولیه به کارخانه منتقل می شود و این باعث شده از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری شود و صنایع معدنی را در استان ایجاد کند.
 تولیدات این شرکت در صنایع پایین دستی مثل شیشه و بلور، صنایع شوینده و پاک کننده، تصفیه آب و پتروشیمی ها استفاده می شود.
 در مراسم افتتاح این کارخانه، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، ظفر افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، حمیدرضا ایزدی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.
شهرستان فیروزآباد در فاصله ۹۳کیلومتری جنوب غرب شیراز قرار دارد.

ایرنا

 

کلید واژه :

کارخانه کربنات سدیم

،

فیروزآباد فارس

،

افتتاح

ثبت نظرات
captcha