کد خبر : ۳۴۸۱۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بهره برداری از نخستین پارک علمی انرژی های خورشیدی کشور در اراک

اراک- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی از بهره برداری نخستین پارک علمی تحقیقاتی انرژی های خورشیدی و تجدیدپذیر کشور هم زمان با هفته دولت در شهر اراک خبر داد.

بهره برداری از نخستین پارک علمی انرژی های خورشیدی کشور در اراک

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، منصور جلیلوند اظهار کرد: در سال جاری یک میلیون و ۳۷۸ هزار نفر ساعت آموزش های مهارتی از سوی اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی ارائه شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی پنج میلیون و ۷۰۰ هزار نفر ساعت آموزش را متعهد شده بود که با تحقق ۱۰۶ درصد این تعهدها، ۶ میلیون نفر ساعت در این مدت از آموزش های مهارتی این اداره کل بهره مند شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: ۱۲ کارگاه آموزش ثابت، ۱۲ مرکز بین کارگاهی در شرکت های صنعتی، چهار مرکز دانشگاهی، ۵۲ مرکز جوار شهری و کارگاه سیار، ۲۵ کارگاه در پادگان های استان برای آموزش سربازان، ۱۶۷ کارگاه روستایی، ۳۲ کارگاه در زندان ها و ۲۶۸ آموزشگاه آزاد وظیفه آموزش های مهارتی به کارآموزان را در استان برعهده دارند.

به گفته جلیلوند، در سال جاری ۶۵۰ نفر در طرح آموزش در محیط واقعی کار و ۲۵۰ نفر در پادگان های استان از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شدند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی افزود: ۶۰ درصد کارآموزان فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند که ۳۰ تا ۳۴ درصد آن افرادی هستند که در طرح آموزش واقعی در محیط کار حضور پیدا می کنند.

جلیلوند از طراحی نخستین پارک علمی تحقیقاتی انرژی های خورشیدی و تجدید پذیر کشور در اراک خبر داد و گفت: این پارک همزمان با هفته دولت در این استان به بهره برداری می رسد.

وی افزود: این پارک برای نخستین بار در کشور در مرکز شماره یک امام مهدی (عج) اراک طراحی شده است. شرکت توزیع برق قول تأمین سلول های خورشیدی آن را داده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی به ایجاد و توسعه دپارتمان ماشین کاری دیجیتال، بهره برداری از کارگاه پرینتر سه بعدی ، راه اندازی اینترنت IOT و آزمایشگاه ماشین های الکترونیکی AC-DC و… به عنوان طرح های این اداره کل اشاره کرد.

جلیلوند گفت: با توجه به سفر رئیس سازمان فنی و حرفه ای و تاکید استاندار مرکزی، مقرر شد توسعه دپارتمان PLC و ابزار دقیق استان به منظور ارائه آموزش به مربیان در کشور در شهر اراک راه اندازی شود.

مهر

 

کلید واژه :

پارک علمی انرژی های خورشیدی کشور

،

اراک

ثبت نظرات
captcha