کد خبر : ۳۴۸۱۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اولین محموله صادراتی آبزیان از چابهار به تایلند اعزام شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ادامه ارسال محموله های افغانستان از طریق بندر چابهار به هند و اولین کشتی حامل آبزیان به تایلند خبر داد.

اولین محموله صادراتی آبزیان از چابهار به تایلند اعزام شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی گفت: در ادامه ارسال محموله های افغانستان از طریق بندر چابهار، کشتی چهارم حامل کالاهای ترانزیتی این کشور بندر شهید بهشتی را به مقصد هند و چین ترک کرد.

وی افزود: این شناور چهارمین کشتی حامل کالای ترانزیتی افغانستان بود که طی یک ماه گذشته و در راستای توافق سه جانبه ایران، افغانستان و هند به مقصد هند ارسال و با رکورد قابل توجهی همراه شد، چراکه حامل کانتینرهای معمولی و یخچالی به مقصد هند، چین و تایلند بود.


به گفته این مقام مسئول، با ارسال این کشتی برای بار نخست، کانتینرهای یخچالی حامل کالاهای شیلاتی استان سیستان و بلوچستان نیز از طریق بندر چابهار به مقصد تایلند ارسال شد که رکوردی دیگر برای این بندر بزرگ اقیانوسی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: این اولین محموله ماهیان غیر ماکول صادراتی ایران به مقصد بندر بانکوک بود که از چابهار عازم بندر موندرای هند شد و از این بندر به مقصد نهایی در تایلند به صورت ترانشیپ منتقل می شود.

آقایی اضافه کرد: همچنین در قالب این کشتی کانتینرهای معمولی حامل دومین محموله خشکبار افغانستان به مقصد تیان جین چین بارگیری و ارسال شد.

وی اضافه کرد: یکی از اقدام هایی که به واسطه وجود تیم های پر تلاش بندری و اقتصادی بندر چابهار محقق شد، افزایش و تنوع مقصد جدید و نوع کالا برای این بندر است، در حالی که در گذشته صادرات کالا از طریق بندر شهید بهشتی به مقصد هند محدود می شد، اما توانستیم از مزیت های بندر شهید بهشتی برای ارسال کالاهای صادراتی ایران یا ترانزیتی افغانستان به مقصد سایر کشورها مثل چین، تایلند، مالزی و دیگر بازارهای هدف استفاده کنیم.

 

کلید واژه :

اولین محموله صادراتی آبزیان

،

چابهار

،

تایلند

ثبت نظرات
captcha