کد خبر : ۳۴۸۱۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

معاون آموزشی وزارت بهداشت: کرونا موجب تحول در فرایند آموزش پزشکی شد

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شیوع بیماری کرونا در کشور طی پنج ماه گذشته با آثار مثبت و منفی زیاد، موجب تحول در فرایند آموزش پزشکی در…

معاون آموزشی وزارت بهداشت: کرونا موجب تحول در فرایند آموزش پزشکی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر علی اکبر حق دوست افزود: با توجه به ادامه شیوع کرونا و تبعات اجباری آن، آموزش در رشته های پزشکی در ترم جدید، ترکیبی از آموزش های حضوری و غیرحضوری خواهد بود.

وی متمرکز شدن استادان، دانشجویان و دانشگاه های علوم پزشکی بر آموزش های غیرحضوری را مهمترین تاثیر مثبت شیوع کرونا در بحث آموزش های علوم پزشکی دانست و بیان کرد: این نقطه قوت بسیار بزرگ در ترم جدید تقویت خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین اظهار کرد: در کنار تبعات مثبت کرونا، آموزش دانشجویان رشته های مختلف حوزه بهداشت و درمان مشکل تر و توام با حساسیت های زیاد شده است.

وی تاکید کرد: به دلیل پیچیدگی آموزش های علوم پزشکی به خصوص لزوم حضور خیلی از دانشجویان در محل های آلوده به کرونا از جمله در مراکز درمانی و بیمارستان ها، کار آموزش آنها خیلی مشکل و همراه با مخاطره شده است.

دکتر حق دوست با اشاره به تدوین سه راهکار مختلف برای نحوه برگزاری کلاس های آموزشی ترم آینده دانشجویان گفت: در ماه جاری در خصوص وضعیت آموزش ها ترم آینده تصمیم گیری می شود.

وی ادامه داد: در خصوص کیفیت آغاز سال تحصیلی، سه سناریو "بدتر شدن اپیدمی"، "ادامه شرایط فعلی" و یا "بهتر شدن شرایط اپیدمی کرونا" تدوین شده که پس از بررسی نهایی، راهکار متناسب با وضعیت عملیاتی خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت همچنین کاهش پذیرش ورودی دانشجویان در مهر ماه و سوق دادن بیشترین حجم پذیرش به بهمن ماه و فارغ التحصیل کردن زودتر دانشجویان را نیز از جمله راهکارهای مقابله با کرونا در حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت ذکر کرد.

وی در ادامه، وضعیت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل را از نظر علمی، آموزشی و توان مدیریتی خوب عنوان کرد و گفت: در جلسه امروز که با حضور مدیران دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه 2 کشور متشکل از روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان در اردبیل برگزار شد، یکی از مأموریت های کلان منطقه 2 موضوع کلینیک سلامت تعیین شد.

دکتر حق دوست، گردهمایی روسای دانشکده ها و دانشگاه های کلان منطقه 2 در اردبیل را برای توسعه این منطقه بسیار مهم و حساس خواند و ادامه داد: در این گردهمایی، برنامه توسعه 10 سال آینده دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی شمالغرب کشور از نظر کمی و کیفی تدوین شد.

وی با شاره به تقسیم کار انجام شده برای مشخص کردن ابعاد رشد کلان منطقه 2 تا 2 ماه آینده گفت: بر این اساس، قرار است ظرفیت رشد دانشگاه های کلان منطقه 2 کشور در مورد رشته های مختلف علوم پایه، پرستاری و بالینی بررسی شده و به تصویب برسد.

ایرنا

 

کلید واژه :

وزارت بهداشت

،

کرونا

،

تحول

،

فرایند آموزش پزشکی

ثبت نظرات
captcha