کد خبر : ۳۴۸۱۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اسپری دهانی نیتروگلیسیرین جایگزین قرص زیر زبانی می شود

گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه داروسازی با تولید اسپری قرص زیر زبانی، چالش های مصرف این دارو را برای افراد مبتلا به حمله قلبی مرتفع کردند.

اسپری دهانی نیتروگلیسیرین جایگزین قرص زیر زبانی می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امیراسماعیل ثقفی نیا، مدیرعامل این شرکت فناور دارویی ، با بیان اینکه این شرکت داروسازی تاکنون بیش از ۶۰ دارو را تولید و عرضه کرده است، افزود: یکی از محصولات ما داروهای قلبی و عروقی است که یکی از بسته های دانش بنیان این شرکت به شمار می رود.

وی تولید اسپری دهانی نیتروگلیسیرین را از جمله محصولات این شرکت ذکر کرد و یادآور شد: نیتروگلیسیرین از جمله داروهایی است که اگر فردی دچار آنژین صدری و حمله قلبی شود برای وی تجویز می شود، ولی مصرف این دارو با چالش هایی روبرو است، به گونه ای که در حالتی که فرد دچار حمله قلبی شده، امکان خوردن قرص را ندارد.

ثقفی نیا با بیان اینکه اگر فرد پیر باشد، این مشکلات بیشتر می شود، خاطر نشان کرد: علاوه بر آن این دارو وارداتی است و با توجه به شرایط کشور ورود آن با مشکلاتی همراه است، ولی با تولید این دارو در قالب اسپری، چالش های مصرف این دارو را مرتفع کردیم.

وی با بیان اینکه تاکنون این دارو از کشورهایی چون مجارستان و آلمان وارد می شد، ولی توانستیم با تولید مواد اولیه آن، این دارو را در کشور تولید کنیم، اضافه کرد: این دارو دارای بازار صادراتی خوبی است، به گونه ای که تاکنون در خواست هایی از کشورهای ارمنستان و عراق برای ما ارسال شده است.

ثقفی نیا با اشاره به مزایای نیتروگلیسیرین تولید شده در این شرکت، توضیح داد: نیتروگلیسیرین تولید شده در این شرکت بالاترین خلوص را در دنیا دارد و اسپری نیتروگلیسیرین تولید شده می تواند جایگزین قرص زیر زبانی شود.

 تولید انبوه قرص پیوسته رهش نیتروگلیسیرین با عنوان «دروکانتین» و«یدوفولیک» به عنوان مکمل تغذیه ای از دیگر دستاوردهای این شرکت است.

یدوفولیک ترکیبی از اسیدفولیک و ید است که در دوران پیش از بارداری، حین بارداری و شیردهی، از مهمترین مواد مغذی لازم و ضروری برای رشد سیستم عصبی، بینایی و شنوایی جنین و نوزاد به شمار می رود.

ایسنا

کلید واژه :

اسپری دهانی نیتروگلیسیرین

،

جایگزین

،

قرص زیر زبانی

ثبت نظرات
captcha