کد خبر : ۳۴۸۱۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اشتغالزایی برای مددجویان لارستان با راه اندازی نیروگاه خورشیدی

کمیته امداد لارستان با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی مناسب در زمینه بهره گیری از انرژی های تجدیدپذیر، برای افراد تحت پوشش این نهاد فرصتی را فراهم کرده تا با راه اندازی نیروگاه خورشیدی، امکان کسب درآمد پایدار را فراهم کنند.

اشتغالزایی برای مددجویان لارستان با راه اندازی نیروگاه خورشیدی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بهره گیری از نور خورشید برای تولید برق و درآمدزایی این پدیده الهی، به سرعت در تمام نقاط دنیا درحال توسعه و گسترش است که خوشبختانه در کشور ایران نیز طی سالیان اخیر موردتوجه مسئولان قرارگرفته است.
در زمینهٔ تولید برق همچنین ایجاد درآمد پایدار، طبق برنامه ریزی صورت گرفته از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره)، امکان راه اندازی نیروگاه های کوچک و زودبازده برای مددجویان تحت پوشش این نهاد فراهم شده است.

در این خصوص کمیته امداد حضرت امام(ره) لارستان نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی و تابش طولانی مدت و مؤثر نور آفتاب، توانسته با آموزش، تشویق و پرداخت تسهیلات به خانوارهای تحت پوشش، امکان استفاده از این ظرفیت الهی را برای آنان فراهم کند.

کمیته امداد حضرت امام(ره) با پرداخت وام اشتغالزایی جهت توانمندسازی مددجویان تحت پوشش خود به ویژه افراد سالمند و ازکارافتاده، مسیر راه اندازی نیروگاه های خورشیدی را برای آنان تسهیل کرده است.

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) لارستان دراین باره با بیان اینکه طبق استعدادیابی صورت گرفته، نصب و راه اندازی پنل های خورشیدی برای مددجویانی که تخصصی ندارند، مناسب است اظهار کرد: خوشبختانه با ورود به این عرصه، مددجویان تحت پوشش کمیته امداد لارستان، توانسته اند از درآمدزایی به نسبت مطلوبی برخوردار شوند.

هوشنگ دلاور با اشاره به اینکه صورت حساب خانوارهایی که اقدام به نصب پنل های خورشیدی کرده اند، به صورت هر دو ماه یک بار پرداخت می شود، افزود: در سال جاری، تاکنون 14 طرح نصب پنل خورشیدی با مبلغ وام هر نفر 50 میلیون تومان، با اقساط 7 ساله و البته با یک سال تنفس پرداخت شده است.

وی با ابراز امیدواری برای کسب درآمد ماهیانه به طور میانگین یک میلیون و 300 هزار تومان برای خانوارهای فعال در این زمینه، بیان کرد: ایجاد این نیروگاه ها علاوه بر کسب درآمد، می تواند تأثیر بسزایی در زمینهٔ تولید برق داشته باشد.

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) لارستان با بیان به اینکه هر یک از این سامانه های خورشیدی در هر ساعت، 5 کیلووات ساعت تولید برق دارند،  خاطرنشان کرد: به ازای هر کیلووات ساعت معادل یک هزار و 40 تومان به مددجویان هزینه پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری مبلغی بالغ بر 70 میلیارد ریال جهت اشتغالزایی به کمیته امداد لارستان اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار، نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد یافته است که انتظار می رود زمینه اشتغال 200 نفر را فراهم سازد.

به گزارش فارس، شهرستان لارستان با توجه به موقعیت جغرافیایی و محل قرارگیری مناسب، می تواند محلی مناسب برای سرمایه گذاری کوچک و بزرگ مقیاس انرژی های نو و پاک باشد.

فارس

 

کلید واژه :

اشتغالزایی

،

مددجویان

،

لارستان

،

نیروگاه خورشیدی

ثبت نظرات
captcha