کد خبر : ۳۴۸۱۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۷۰ درصد جمعیت شهری چهارمحال وبختیاری از شبکه جمع آوری فاضلاب بهره مند هستند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال وبختیاری با بیان اینکه با افتتاح تصفیه خانه لردگان تعداد تصفیه خانه های فاضلاب چهارمحال و بختیاری به عدد ۱۴ رسید، گفت: با این حساب در حال حاضر ۷۰ درصد جمعیت شهری از شبکه جمع آوری فاضلاب در استان بهره مند هستند.

۷۰ درصد جمعیت شهری چهارمحال وبختیاری از شبکه جمع آوری فاضلاب بهره مند هستند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمدرضا محمدی هشتم مردادماه در مراسم آغاز بهره برداری از پروژه های صنعت آب و برق با حضور مسئولان ارشد وزارت نیرو در چهارمحال و بختیاری با اشاره به افتتاح تصفیه خانه لردگان، اظهار کرد: این تصفیه خانه با ظرفیت ۶ هزار مترمکعب در شبانه روز و با روش لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر فاضلاب را تصفیه می کند و برای اجرای آن حدود ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این تصفیه خانه سالانه حدود ۲.۲ میلیون متر مکعب پساب تولید می کند و سرمایه گذاران می تواند از آب این پساب برای صنعت و کشاورزی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه با افتتاح تصفیه خانه لردگان تعداد تصفیه خانه های فاضلاب چهارمحال و بختیاری به عدد ۱۴ رسید، عنوان کرد: با این حساب در حال حاضر ۷۰ درصد جمعیت شهری از شبکه جمع آوری فاضلاب در استان بهره مند هستند.

محمدی در پایان با اشاره به اینکه تصفیه خانه فاضلاب لردگان سومین تصفیه خانه بزرگ استان است، یادآور شد: اجرای شبکه های فاضلاب، منابع آبی و چاه های تأمین آب را از تهدید آلودگی نجات می دهد.

افتتاح ۱۴ پروژه در حوزه برق در چهارمحال و بختیاری

در ادامه جلسه مجید فرهزاد مدیرعامل شرکت نیروی برق چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در شهریورماه سال گذشته با حضور وزیر نیرو ۱۱ پروژه در حوزه برق در این استان افتتاح شد و در کمتر از ۱۱ ماه نیز ۱۴ پروژه در این حوزه با اعتباری بالغ بر ۳۳۷ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: از سال ۹۲ حدود ۲ هزار میلیارد تومان پروژه برای چهارمحال و بختیاری توسط وزارت نیرو تعریف شد، حدود ۷۶۰ میلیارد تومان از این پروژه ها به بهره برداری رسیدند و حدود ۸۰۹ میلیارد پروژه دیگر نیز در دست اجرا است که میانگین پیشرفت فیزیکی آن ها حدود ۶۵ درصد است، پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالا تا پایان دولت به بهره برداری می رسد.

فرهزاد با اشاره به اینکه ۹۹.۵ درصد از روستاهای چهارمحال و بختیاری از نعمت برق برخوردار هستند، گفت: از سال ۹۲ حدود ۲ هزار کیلومتر شبکه برق در استان اجرا شده است و همچنین ۴۱ روستا نیز در این سال ها برق رسانی شده اند، در این مدت نیز ظرفیت برق ۸۸۵ مگا ولت افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت نیروی برق چهارمحال و بختیاری از کاهش تلفات برق در استان خبر داد و افزود: تلفات این حوزه از ۱۵.۵ به ۸.۶۷ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۵۴ روز پیک بار مصرف برق در کشور، چهارمحال و بختیاری با مشکل تأمین برق مواجه نبود، یادآور شد: با شدت افزایش مصرف برق در استان مواجه بودیم، اما تمام مدت در محدوده سبز قرار داشتیم.

فرهزاد در پایان گفت: توسعه پست ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت لردگان، خط چهار مداره ۱۳۲ کیلوولت لردگان – فلارد و خط دومداره ۱۳۲ کیلوولت فلارد – پتروشیمی اوره لردگان به ارزش ۲۴ میلیارد تومان نیز در شهرستان لردگان امروز به بهره برداری رسید.

حل مشکل برق صنایع لردگان

در پایان رسول موسی رضایی مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان در این مراسم با تأکید بر اینکه در چهارمحال و بختیاری افت ولتاژ نداریم، اظهار کرد: سرمایه گذاران می توانند در حوزه انرژی و برق در  این استان سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به اجرای شبکه پست برق در شهر فرادنبه، توضیح داد: ۳۶۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است و روند تکمیل آن به سرعت در حال انجام است.

موسی رضایی با اشاره به اینکه مشکل تأمین برق صنایع لردگان با اجرای پروژه توسعه پست ۴۰۰ به ۱۳۲ کیلوولت لردگان به طور کامل رفع شد، افزود: صنایعی نظیر پتروشیمی، سیمان، صنایع نفت و حتی فولاد نیز می توانند به صورت ۲۴ ساعته  از برق پایدار استفاده کنند.

در پایان جلسه با حضور قاسم تقی زاده خامسی معاون آب و آبفای وزیر نیرو مدیران جدید آب منطقه ای و آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری معرفی شدند.

ایسنا

 

کلید واژه :

چهارمحال وبختیاری

،

شبکه جمع آوری فاضلاب

ثبت نظرات
captcha