کد خبر : ۳۴۸۱۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تهیه پیوست زیست محیطی برای احداث نیروگاه بوئین زهرا ضروری است

استان ها > قزوینقزوین – ایرنا – معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: در احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی بوئین زهرا باید مطالعات زیست محیطی و الزامات آن رعایت شود.

تهیه پیوست زیست محیطی برای احداث نیروگاه بوئین زهرا ضروری است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی فرخزاد در جلسه بررسی مشکلات احداث نیروگاه سیکل ترکیبی بوئین زهرا، افزود: یکی از مهمترین اولویت های استان توجه به محیط زیست بوده و تمامی طرح های عمرانی مستلزم به داشتن پیوست مطالعات زیست محیطی هستند که این پروژه نیز از این قاعده مستثنی نیست.
وی افزود: همچنین برای تامین آب نیروگاه به دلیل مشکلاتی از قبیل افت آب های زیر زمینی، فرونشست و وجود شکاف های عمیق در منطقه باید از حفر چاه جدید جلوگیری شود و تامین آب از طریق پساب تصفیه خانه فاضلاب صورت گیرد.
این مسوول گفت: نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بوئین زهرا از مهمترین طرح های سرمایه گذاری استان است که می تواند به اشتغال منطقه و توسعه صنایع کمک موثری کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین اضافه کرد: از مجموع ۱۲ نیروگاه در دست احداث کشور یک مورد به استان قزوین اختصاص یافته که این نیروگاه با همکاری و مشارکت وزارت نیرو با یک هزار میلیارد تومان اعتبار اولیه در شهرستان بویین زهرا ساخته می شود.
مجوز احداث این نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در ۵۰ هکتار از اراضی غیر زراعی و بیابانی بوئین زهرا صادر شده است.
شهرستان بویین زهرا در ۵۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.

ایرنا

 

کلید واژه :

پیوست زیست محیطی

،

احداث

،

نیروگاه

،

بوئین زهرا

ثبت نظرات
captcha