کد خبر : ۳۴۸۱۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آیا همه کودکان باید از «ماسک» استفاده کنند؟

فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان گفت: کودکان بیش از سن دو سال می توانند از ماسک استفاده کنند اما کودکان زیر دوسال و کودکان دارای بیماری زمینه ای که به تنهایی قادر به برداشتن ماسک خود نیستند، نباید از ماسک استفاده کنند.

آیا همه کودکان باید از «ماسک» استفاده کنند؟

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، صدیقه طباطبایی فوق تخصص بیماری های عفونی کودکان و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این پرسش که «آیا کودکان می توانند ناقل بیماری کرونا باشند؟»، گفت: اینکه دقیقا چه اتفاقی می افتد و نقش کودکان در انتقال بیماری خیلی مشخص نیست اما مدارکی وجود دارد که بیماری از سمت کودکان به بزرگسالان و بلعکس انتقال می یابد.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا همه کودکان باید از ماسک استفاده کنند؟»، خاطرنشان کرد: بله موردی ندارد؛ به خصوص در کودکان بالای 2 سال می توانند از ماسک استفاده کنند؛ البته به کودکان زیر دو سال استفاده از ماسک توصیه نمی شود؛ ضمن اینکه کودکانی که بیماری زمینه ای دارند اما در هنگامی که نیاز به برداشتن ماسک دارند، بدون کمک دیگران نمی توانند ماسک خود را بردارند، نباید از ماسک استفاده کنند و باید مراقبت ویژه ای از آنها داشته باشیم.

این فوق تخصص بیماری های عفونی اضافه کرد: برخی کودکان ممکن است همکاری لازم را در استفاده از ماسک نداشته باشند که والدین می توانند در سنین کوچکتر از ماسک زدن بر روی عروسک فرزند خود یا نشان دادن استفاده از ماسک در آینه، کودکان را ترغیب به استفاده از ماسک کنند.

طباطبایی در پاسخ به این پرسش که «مهمترین راه جلوگیری از ابتلای کودکان به کرونا چیست؟»، اضافه کرد: باید به کودکان رعایت فاصله گذاری  1.5 تا 2 متر را آموزش دهیم و به آن عادت کنند؛ ضمن اینکه ماندن در خانه خیلی مهم است و فعلا مجبور هستیم برای حفظ سلامت آن را رعایت کنیم.

طباطبایی متذکر شد: باید شستن دست ها به مدت حداقل 20 ثانیه را به کودکان یاد دهیم و کودکان باید از تماس دستها با چشم، بینی و دهان خود اجتناب کنند.

فارس

کلید واژه :

کودکان

،

«ماسک»

ثبت نظرات
captcha