کد خبر : ۳۴۸۱۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

قطع برق هزاران نفر در تگزاس پس از طوفان هانا

با گذشت دو روز از وقوع طوفان هانا در تگزاس، همچنان هزاران نفر در سراسر تگزاس با قطعی برق مواجه هستند.

قطع برق هزاران نفر در تگزاس پس از طوفان هانا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، طوفان هانا بعدازظهر شنبه و عصر دوشنبه، دو بار جنوب تگزاس را تحت تاثیر قرار داده و باعث وقوع سیل و قطعی برق در این منطقه شد.

طوفان هانا صبح یکشنبه در حد یک طوفان گرمسیری تضعیف شده و به سمت شمال مکزیک حرکت کرد. هانا اولین طوفان فصل طوفان آتلانتیک ۲۰۲۰ بود.

سقوط تیرهای برق و درختان باعث بسته شدن جاده ها در جنوب تگزاس شده است. از بعدازظهر روز گذشته (دوشنبه)، شرکت برق تگزاس آمریکا، یکی از بزرگ ترین تأمین کنندگان برقی این ایالت، بیش از ۵۸ هزار قطعی برق را گزارش کرده است.

آژانس مدیریت اضطراری فدرال و دولت آمریکا در واکنش به طوفان هانا، اعلامیه فوریت های فدرال را تصویب کردند که مجوزی برای کمک های فدرال و بازپرداخت برای اقدامات تخلیه و پشتیبانی از پناهگاه های امدادی محسوب می شود. فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، پیش از این، خود اعلامیه فاجعه را برای ۳۲ منطقه در ایالت صادر کرده بود.

طوفان هانا در حالی تگزاس را درنوردیده که شمار مبتلایان به کرونا در این ایالت همچنان در حال افزایش است. 

فرماندار تگزاس اعلام کرده واکنش اضطراری ایالت در منطقه شامل تیم های سیار تست گیری کرونا می شود که در پناهگاه ها تمرکز داشته و ۱۰۰ پرسنل پزشکی که توسط گارد ملی تگزاس تأمین شده اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، تاکنون گزارشی از مرگ و میر ناشی از هانا در دسترس نبوده و ارزیابی و پاکسازی خسارت در مناطق آسیب دیده در حال انجام است.

ایسنا

کلید واژه :

قطع برق

،

تگزاس

،

طوفان هانا

ثبت نظرات
captcha