کد خبر : ۳۴۸۱۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کرونا میلیون ها کودک را در جهان گرفتار سوء تغذیه می کند

بررسی ها نشان می دهد که همه گیری بیماری کووید-۱۹ موجب می شود نزدیک به هفت میلیون کودک دیگر در جهان به سوء تغذیه مزمن دچار شوند.

کرونا میلیون ها کودک را در جهان گرفتار سوء تغذیه می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، نتایج این مطالعه که در مجله پزشکی لنست منتشر شده نشان می دهد تاثیرهمه گیری بیماری کووید-۱۹ موجب می شود نزدیک به هفت میلیون کودک دیگر در جهان به سوء تغذیه مزمن دچار شوند.

 اختلال در رفت و آمدها و سیستم غذایی ناشی از اعمال قرنطینه حتی برای مدت زمان کوتاه به کاهش هشت درصدی سرانه درآمد ناخالص ملی در مقایسه با پیش از همه گیری بیماری منجر میشود.

طبق اعلام صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف)، کاهش سرانه درآمد ناخالص ملی با افزایش سوء تغذیه ارتباط دارد و نشانگر افزایش موارد مرگ و میر در میان کودکان زیر پنج سال است.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، بنابر اعلام یونیسف، این پیش بینی نشان دهنده افزایش ۱۴ درصدی تعداد کودکان زیر پنج سال است که از سوء تغذیه رنج خواهند برد و به مفهوم این است که ۶.۷ میلیون کودک دیگر دچار سوء تغذیه می شوند. همچنین فوت نزدیک به ۱۳۰ هزار کودک زیر پنج سال دیگر به دلیل سوء تغذیه پیش بینی شده که نیمی از این موارد در آفریقای سیاه رخ خواهد داد.

ایسنا

 

کلید واژه :

کرونا

،

کودک

،

سوء تغذیه

ثبت نظرات
captcha